САП скерувала до суду кримінальне провадження про розтрату майже 251 млн грн Міністерства економіки, виділених на закупівлю індивідуальних засобів захисту для військових
У червні 2022 року з рахунку держпідприємства на рахунок благодійної організації незаконно перераховано понад 250 млн грн начебто на закупівлю балістичних жилетів для потреб Міністерства оборони України. Проте броньовані жилети так і не були закуплені. Наразі справу спрямовано до суду. Про це 21 травня пише Слово і діло.
За повідомленням прес-служби САП, до суду скеровано обвинувальний акт стосовно фігурантів справи.
«Прокурор САП за матеріалами досудового розслідування НАБУ скерував до суду обвинувальний акт стосовно генерального директора державного підприємства «Укрпатент», головного бухгалтера державного підприємств, колишнього виконувача обов'язків держсекретаря Міністерства економіки України та голови правління благодійної організації, обвинувачених у розтраті державних коштів, виділених на закупівлю індивідуальних засобів захисту для військових», – інформує орган.
За інформацією «Слово і діло», у справі обвинувачують колишнього держсекретаря Мінекономіки Олесю Савчук, ексгендиректора ДП «Укрпатент» Дениса Кудіна і ексголовного бухгалтера ДП Олени Силку, а також голову правління благодійної організації «Подих милосердя» Андрія Чорного.
Як відомо, антикорупційний суд продовжив арешт Чорного із альтернативою 4,42 млн грн застави. Апеляційна палата зменшила цю заставу до 2,41 млн грн. Ці кошти внесли і Чорний вийшов з-під варти.
Нагадаємо, за версією слідства, в результаті незаконних дій колишньої державної секретарки Міністерства економіки Олесі Савчук, ексгенерального директора ДП «Укрпатент» Андрія Кудіна та головного бухгалтера підприємства, а також керівника благодійної організації «Подих милосердя» Андрія Чорного у червні 2022 року з рахунку держпідприємства на рахунок благодійної організації незаконно перераховано понад 250 млн грн начебто на закупівлю балістичних жилетів для потреб Міністерства оборони України. Проте броньовані жилети так і не були закуплені, а кошти за них через низку фінансових операцій перераховані на рахунки інших підприємств з ознаками фіктивності.
За словами заступниці міністра економіки Надії Бігун, обсяг державних закупівель повернувся на рівень до початку повномасштабного вторгнення. Протягом квітня 7,4 тисячі публічних замовників оголосили закупівлі через систему Prozorro на 78,5 млрд грн. Всього - 39,7 тис. закупівель.
Найбільші витрати запланували спрямувати на:
Водночас через Prozorro оголосили конкурентні закупівлі безпілотників на 2,6 млрд грн. Загалом минулого місяця через Prozorro уклали договорів на 56,9 млрд грн, що на 6,1 млрд грн менше від очікуваної вартості тих закупівель.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.