Японія допоможе Україні у модернізації газових компресорних станцій та впровадженні мобільних турбін – новини економіки – Інформатор-Україна
Японія готова надавати системну підтримку у відновленні енергетичного сектору України. Компанії вже цього року почнуть необхідні дослідження. Про це стало відомо 23 лютого з офіційного повідомлення Уряду.
На урядовому порталі повідомили, що за координації Міністерства енергетики Оператор газотранспортної системи України підписав Меморандуми про взаєморозуміння з японськими виробниками енергетичного обладнання – компаніями Sumitomo Corporation та Kawasaki Heavy Industries.
Компанії вже цього року почнуть необхідні дослідження, підготовку техніко-економічного обґрунтування для якнайшвидшої реалізації проектів.
Міністр енергетики України Герман Галущенко подякував Японії за системну підтримку у відновленні енергетичного сектору України.
«Автотрансформатори, газові турбіни, захисні споруди - все це ми отримуємо завдяки непохитній позиції Японії у прагненні підтримати Україну та український народ. Також Японія є нашим партнером у реалізації Формули миру Президента Володимира Зеленського, важливими складовими якої є пункти енергетичної безпеки, а також радіаційної та ядерної. Щиро вдячні за стійку позицію та підтримку», - підкреслив Міністр.
Генеральний директор ОГТСУ Дмитро Липпа висловив впевненність, що експертиза і технології всесвітньо відомих виробників допоможуть компанії, і всій газовій галузі бути більш стійкішими до тих викликів, з якими щодня стикається Україна в умовах війни.
Японська корпорація допоможе провести техніко-економічне обґрунтування модернізації систем теплопостачання в Україні. Відповідний меморандум "Нафтогаз" підписав під час Конференції з економічного розвитку та відбудови у Токіо.
Японська корпорація Sumitomo Corporation (SC) допоможе провести техніко-економічне обґрунтування модернізації систем теплопостачання в Україні за підтримки уряду Японії. SC також сприятиме залученню фінансування від японських державних фінансових установ.
Крім того, встановлення вітрових турбін потужністю 1 МВт передбачено другим меморандумом, який "Нафтогаз" підписав з японською компанією Komaihaltec.
Турбіни мають бути встановлені на одному з об’єктів Групи.
У останній час отримано різні сигнали, включаючи заяву Столтенберга про гарантії НАТО щодо утримання конфлікту в межах України. Західні медіа також активно обговорюють можливість агресії Росії проти країн-членів НАТО, зокрема Балтії. Чи реальний шантаж Кремля війною з НАТО? Дізнайтеся більше у нашому відео у інтерв'ю з українським політологом Андрієм Золотарьовим.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.