Японія надала Україні 4,6 мільярда доларів фінансової допомоги - деталі від Мінфіну

Японія є одним із лідерів у підтримці України в усіх можливих напрямах

Мінфін
З лютого 2022 року Японія спрямувала 4,6 мільярда доларів Україні

Японія вже надала Україні підтримку на суму понад 4,6 мільярда доларів, у тому числі близько 372 мільйони доларів - у формі грантів. Відповідну заяву зробив очільник Мінфіну Сергій Марченко під час японсько-української конференції 19 лютого. За його словами, ця допомога є життєво важливою для забезпечення економічної та фінансової стабільності нашої країни. 

Про це повідомили у Міністерстві фінансів України. Конференція, організована Урядами України та Японії, Японською федерацією бізнесу (Keidanren), Японською організацією зовнішньої торгівлі (JETRO), має на меті активізувати діалог між урядовцями та представниками бізнесу з обох країн для економічного відновлення України. На відкритті заходу з промовами виступили прем’єр-міністр України Денис Шмигаль та прем’єр-міністр Японії Фуміо Кішіда. Під час обговорення економічно-фінансової співпраці України та Японії, Марченко розповів про спільні зусилля країн у рамках міжвідомчої координаційної платформи донорів України.

"В умовах повномасштабної російської агресії Японія є одним із лідерів у підтримці України в усіх можливих напрямах. Пряма бюджетна допомога – не виняток. Японія вже надала підтримку на суму понад 4,6 мільярда доларів, у тому числі близько 372 мільйони доларів - у формі грантів. Ця допомога є життєво важливою для забезпечення економічної та фінансової стабільності України. Я вдячний за продуктивну співпрацю у межах платформи донорів України, а також за лідерство у консолідації зусиль міжнародної спільноти, яке Японія продемонструвала під час головування в G7 у 2023 році", - зазначив Марченко. 

Кошти від Японії на бюджетну підтримку залучать через п'ять проєктів Світового банку: PEACE in Ukraine, INSPIRE, ARISE, HOPE та Development Policy Loan. А також через Японське агентство міжнародного співробітництва (JICA). Бюджетна допомога, зокрема Японії як одного з найбільших донорів, і надалі залишається важливою для забезпечення пріоритетних державних послуг.

У 2024 році Україна розраховує залучити 37,3 мільярда доларів від міжнародних партнерів на соціальну та гуманітарну сфери. У перші місяці року Японія є найбільшим донором фінансової допомоги. Загалом у першому кварталі очікується, що допомога сягне близько 2,2 мільярда доларів. Кошти залучать через рамкові проєкти Світового банку. Марченко також зауважив, що розширення співпраці з Японією, у тому числі державно-приватної – пріоритет України для ефективного відновлення. Згідно з останніми оцінками RDNA3 потреби на відбудову становлять майже 486 мільярда доларів, на швидке відновлення – 15 мільярда доларів.

"Масштабне відновлення вимагатиме міцної та тривалої співпраці Уряду України з приватним сектором. Ми готові спільно працювати, щоб забезпечити сприятливі умови для залучення японського бізнесу. Окрім того, для нас є цінними досвід та експертиза Японії у реалізації проєктів із відновлення", - додав Марченко.

Україна та Японія підписали конвенцію про усунення подвійного оподаткування

19 лютого між Урядом України та Урядом Японії підписано конвенцію про усунення подвійного оподаткування стосовно податків на доходи та запобігання податковим ухиленням і уникненням. Зокрема, конвенцією для уникнення подвійного оподаткування встановлюються правила розподілу між Україною і Японією прав оподаткування певних видів доходів, що одержуються резидентами однієї договірної держави з джерел в іншій договірній державі, зокрема, обмежується право країни, що є джерелом доходу, на оподаткування дивідендів (5% – для дивідендів, які отримує компанія договірної держави, що володіє принаймні 25% капіталу компанії іншої договірної держави, яка такі дивіденди виплачує), процентів (10% та 5%, якщо бенефіціарним власником процентів є банк, страхова компанія або торговець цінними паперами, або визнаний пенсійний фонд, або якщо проценти сплачуються щодо боргових вимог, що виникають у результаті продажу обладнання чи товарів або надання послуг у кредит) і роялті (5%). 

У конвенції визначаються методи усунення договірними державами подвійного оподаткування, встановлюються домовленості щодо обміну податковою інформацією між податковими органами України і Японії та проведення процедури взаємного узгодження, що здійснюється компетентними органами у разі, якщо резидент однієї з договірних держав вважає, що в результаті дій однієї чи обох договірних держав він піддається, чи піддаватиметься оподаткуванню, яке не відповідає положенням цієї конвенції. Суб’єктами виконання конвенції є Міністерство фінансів України та Державна податкова служба України.

Чому у Києві не проводиться аудит всієї інфраструктури? Як це може вплинути на столицю? І чому проведення аудиту взагалі є настільки важливим? У нашому новому відео ми збираємося обговорити ці питання разом з інфраструктурним аналітиком Олегом Попенком. Приєднуйтеся до нашого відео, щоб дізнатися більше про цей важливий аспект розвитку столиці.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube