Група "Нафтогаз" уклала меморандуми з двома японськими компаніями щодо модернізації ТЕЦ та розвитку спільного проєкту у сфері вітрової енергії
Японська корпорація допоможе провести техніко-економічне обґрунтування модернізації систем теплопостачання в Україні. Про це 19 лютого повідомила прес служба "Нафтогазу". Відповідний меморандум "Нафтогаз" підписав під час Конференції з економічного розвитку та відбудови у Токіо.
"Японська корпорація Sumitomo Corporation (SC) допоможе провести техніко-економічне обґрунтування модернізації систем теплопостачання в Україні за підтримки уряду Японії. SC також сприятиме залученню фінансування від японських державних фінансових установ", – йдеться в повідомленні.
За словами глави Групи "Нафтогаз" Олексія Чернишова. ТЕЦ в Україні та особливо ті, що були передані Нафтогазу, будувались давно й мають вкрай застарілу матеріальну базу.
Крім того, встановлення вітрових турбін потужністю 1 МВт передбачено другим меморандумом, який "Нафтогаз" підписав з японською компанією Komaihaltec.
Турбіни мають бути встановлені на одному з об’єктів Групи.
Sumitomo – це велика японська промислова і торгова група компаній, яка має диверсифіковані бізнес-інтереси в різних галузях по всьому світу. Має понад 400-річну історію. Загальні активи групи оцінюються приблизно у 90 мільярдів доларів США.
Komaihaltec – це японська компанія, яка спеціалізується на виробництві вітрових турбін та іншого обладнання для відновлюваної енергетики.
Раніше Інформатор писав, що Японія вже надала Україні підтримку на суму понад 4,6 мільярда доларів, у тому числі близько 372 мільйони доларів - у формі грантів. У перші місяці року Японія є найбільшим донором фінансової допомоги. Загалом у першому кварталі очікується, що допомога сягне близько 2,2 мільярда доларів. Кошти залучать через рамкові проєкти Світового банку.
Розширення співпраці з Японією, у тому числі державно-приватної – пріоритет України для ефективного відновлення. Згідно з останніми оцінками RDNA3 потреби на відбудову становлять майже 486 мільярда доларів, на швидке відновлення – 15 мільярда доларів.
У останній час отримано різні сигнали, включаючи заяву Столтенберга про гарантії НАТО щодо утримання конфлікту в межах України. Західні медіа також активно обговорюють можливість агресії Росії проти країн-членів НАТО, зокрема Балтії. Чи реальний шантаж Кремля війною з НАТО? Дізнайтеся більше у нашому відео у інтерв'ю з українським політологом Андрієм Золотарьовим.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.