Біткоїн може стати другою валютою США — прогноз аналітиків

Читать на русском

Один з аналітиків впевнений у збільшенні кількості країн, які звернуть увагу на біткоїн

Читать на русском
Криптовалюта
Аналітики вважають, що біткоїн може стати другою валютою США

Один з аналітиків впевнений у збільшенні кількості країн, які звернуть увагу на біткоїн

Венчурний інвестор Чамат Паліхапітія допустив зростання криптовалюти біткоїн до 500 тисяч доларів. За його словами, «потужну концепцію» прийняття цифрового золота йому пояснив аргентинський підприємець Венсес Касарес. Він впевнений, що зросте кількість країн, які звернуть увагу на біткоїн, зберігши власні національні гроші. По суті, вони стануть бівалютними, і одними з перших цим шляхом можуть піти США. Про це повідомляє медіа про біткоїн ForkLog UA.

Один актив використовуватимуть для транзакцій із повсякденними товарами та послугами, другий — криптовалюту — як засіб збереження вартості. Паліхапітія також зазначив, що Касарес запропонував йому проаналізувати зростання біткоїна після халвінгів. Приблизно раз на чотири роки нагорода за видобутий блок у мережі скорочується вдвічі. 20 квітня 2024 року вона стала 3,125 BTC замість колишньої в 6,25 BTC. Інвестор звернув увагу, що найбільшої продуктивності криптовалюта досягала в проміжку 12-18 місяців після події.

За прогнозом Паліхапітія, у разі повторення зростання після третього халвінгу ціна біткоїна може досягти 500 тисяч доларів до жовтня 2025 року. Якщо ж взяти середні показники двох останніх циклів, то передбачуваною метою котирувань виявляється позначка в 1,14 мільйона доларів.

 

Які країни легалізували криптовалюту

Більшість країн світу визнають законність криптовалюти, пише видання РБК-Україна. За даними профільного порталу CoinGecko, на кінець 2023 року понад 60% держав легалізували використання цифрових грошей. Проте не у всіх країнах використання біткоїна чи інших видів віртуальних грошей врегульовано законодавством. Особливостями криптовалюти є анонімність та децентралізація, що ускладнює правовий процес. Як платіжний засіб біткоїни приймають у Сальвадорі. Це була перша країна, що повністю інтегрувала криптовалюту в фінансову систему. З 7 вересня 2021 біткоїн є платіжним інструментом з автоматичною конвертацією в долари. У 2022 році Центральноафриканська Республіка (ЦАР) також визнала біткоїн офіційним платіжним засобом, проте навесні 2023 року скасувала це рішення. Причинами називали високий рівень бідності, проблеми з наявністю інтернету в населення й обмежений доступ до електрики.

Європейський Союз розробив та ввів у червні 2023 року регулювання Markets in Crypto assets (MiCА), що контролює випуск та надання послуг, пов’язаних з криптоактивами на всій території ЄС. Євросоюз визнає біткойн та інші криптовалюти криптоактивами. Використовувати біткоїни в межах ЄС не є незаконним, однак Європейське банківське управління зазначає, що транзакції з криптовалютами знаходяться поза його контролем, і продовжує попереджати громадськість і бізнес про ризики. Законно торгувати криптовалютами можна у США, Австралії, Канаді, Японії. В цих та інших країнах, де легалізована криптовалюта, діє система оподаткування. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.