Біткоїн різко впав у ціні після подорожчання, експерти назвали причини
Нещодавно біткоїн досяг рекорду і досяг позначки понад 70 тисяч доларів. Проте вже в п'ятницю, 15 березня, перша криптовалюта різко пішла на спад. Якщо 14 березня курс становив понад 73 тисяч доларів, то вже в п'ятницю курс опустився до 67 500 доларів.
Як передає портал Мінфін, лише за останню добу актив упав на 7,72%. При цьому це відбулося вже після того, як біткоїн досяг максимуму в 73 803 долара. Цей показник був рекордом, який біткоїн встановлював чотири доби поспіль.
"Біткоїн має усталену історію нестабільності після досягнення рекорду", - зазначив Метт Сімпсон, старший ринковий аналітик City Index.
Експерти підкреслили, що вартість біткоїна залишається майже на 60% вищою за рік до сьогоднішнього дня. Серед причин, зокрема, те, що є приток готівки в нові спотові біржові фонди, а також через очікування того, що Федеральний резерв США незабаром скоротить відсоткові ставки.
Інші криптовалюти теж пішли на спад. Наприклад, Ethereum за добу втратив 7,36% і зараз торгується на рівні 3,679 долара. Водночас найбільше падіння за добу в Dogecoin - мінус 11,59% за одну добу. При цьому Solana навпаки продемонструвала зростання: за одну добу зафіксували зростання на 4,46% до 174 доларів.
Раніше в New York Times казали по те, що різке подорожчання біткоїна почалося з серпня 2023 року, коли постанова суду відкрила шлях фінансовим фірмам для створення інвестиційних продуктів, що привʼязані до ціни біткоїна. Завдяки біржовим фондам (ETF) інвестори отримають можливість вкладатися у криптовалюти, але при цьому безпосередньо ними не володіти.
При цьому експерти Bloomberg зазначили, що не останню роль відіграли такі важковаговики, як BlackRock і Fidelity Investments, які запустили свої біржові фонди на основі біткоїна. У результаті на початку березня 2024 року біткоїн досяг рекорду і перевищив 70 тисяч доларів. Однак деякі експерти не думають, що зростання й надалі буде таким стрімким. Деякі прогнози кажуть про те, що наприкінці року біткоїн може триматися на позначці приблизно 67-68 тисяч доларів.
Аналітики JPMorgan переконані, що біткоїн не зможе зрівнятися із золотом за номінальним обсягом у інвестиційних портфелях. Вони пояснили це тим, що інвестори на відміну від ЗМІ та криптоспільноти уважніше ставляться до факторів ризику. При цьому волатильність біткоїна приблизно в 3,7 раза вища, ніж аналогічний показник у золота.
Політолог Володимир Фесенко розкриває, чому новий законопроєкт не слід називати «скандальним» та чому важливо уникати таврування. Розмова про значущість мобілізації та можливі наслідки в разі невтілення цього закону. Приєднуйтеся до перегляду для глибшого розуміння.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.