Чи втримає біткоїн ціну: чому криптовалюта подорожчала та що буде після халвігу

Читать на русском

Експерти пояснили, чому подорожчав біткоїн, та чи варто чекати на зростання ціни після халвінгу

Читать на русском
Чи зможе біткоїн втримати високі показники після халвінгу
Біткоїн

Експерти пояснили, чому подорожчав біткоїн, та чи варто чекати на зростання ціни після халвінгу

Біткоїн нещодавно побив свій рекорд і перевищив 70 тисяч доларів. При цьому у квітні 2024 року криптоспільнота чекає на халвінг, який може вплинути на вартість криптовалюти. Експерти Bloomberg Intelligence і Matrixport вважають, що халвінг може спровокувати ще більше подорожчання біткоїна, проте є й скептики. 

Як передає Forbes, лише рік тому біткоїн коштував близько 16 тисяч доларів. Наразі вартість набагато більша (близько 70 тисяч доларів). З початку 2024 року біткоїн подорожчав на 50%. Підйом біткоїна почався на світанку 2023 року і допоміг підвищити загальну вартість ринку цифрових активів до близько 2,5 трильйонів доларів. 

Що таке халвінг

Халвінгом називають планове зменшення вдвічі винагороди, яку отримують майнери. Цей процес відбувається приблизно раз на чотири роки, тобто - кожні 210 000 трансакційних блоків. Наприклад, в 2009 році (коли біткоїн тільки з'явився) майнер міг отримувати 50 біткоїнів за один блок. Після першого халвінгу це було вже 25 біткоїнів. Експерти прогнозують, що після халвінгу навесні 2024 року винагорода становитиме 3,125 біткоїна за кожен блок.         

У 2012 році за рік до халвінгу подорожчав на близько 8000%, а після зменшення винагороди у 2016-му ціна на цю цифрову валюту виросла ще на майже 1000% Тому експерти Bloomberg Intelligence і Matrixport вважають, що наступний халвінг принесе щонайменше 81% подорожчання.   

Однак є скептики, які вважають, що такого подорожчання не буде. В приклад вони наводять другий халвінг, який відбувся в час, коли біткоїн вже набував мейнстримної популярності, як й інші криптовалюти, коли такого різкого ефекту не було.     

Штефан фон Геніш, очільник трейдингу в сингапурській OSL SG Pte, очікує, що ціна біткоїна буде триматися в районі 60 тисяч доларів. 

Які причини зростання

У New York Times називають поворотним моментом серпень 2023 року. Саме тоді постанова суду відкрила шлях фінансовим фірмам для створення інвестиційних продуктів, що привʼязані до ціни біткоїна. Завдяки біржовим фондам (ETF) інвестори отримають можливість вкладатися у криптовалюти, але при цьому безпосередньо ними не володіти.

Біржові фонди в січні 2024 року вийшли на ринок, і це миттєво вплинуло на ціну біткоїна. За підрахунками NYT, лише за лютий 2024 року інвестиції в ETF перевищили 7,5 мільярдів доларів, а ціна на біткоїн паралельно почала зростати. У Bloomberg зазначили, що не останню роль відіграли такі важковаговики, як BlackRock і Fidelity Investments, які запустили свої біржові фонди на основі біткоїна.

Фото: Bloomberg
Фото: Bloomberg

 

Біткоїн перевищив історичний максимум   

Станом на 11 березня, згідно з даними Binance, перша криптовалюта досягла позначки 71,469.96 доларів. За одну добу біткоїн подорожчав на 2,59%. Водночас, якщо казати про період з початку року, то біткоїн за цей час подорожчав на 69,04%. Це новий рекорд першої криптовалюти (раніше найбільшим показником першої криптовалюти була позначка 68 тисяч доларів, зафіксована восени 2021 року).   

Водночас аналітики JPMorgan переконані, що біткоїн не зможе зрівнятися із золотом за номінальним обсягом у інвестиційних портфелях. Експерти підкреслили, що інвестори на відміну від ЗМІ та криптоспільноти уважніше ставляться до факторів ризику. При цьому волатильність біткоїна приблизно в 3,7 раза вища, ніж аналогічний показник у золота. Це значить, що спотові біткоїн-ETF ніколи не зможуть зібрати капітал, який можна порівняти за обсягом з інвестиціями на базі золота.       

Політолог Володимир Фесенко розкриває, чому новий законопроєкт не слід називати «скандальним» та чому важливо уникати таврування. Розмова про значущість мобілізації та можливі наслідки в разі невтілення цього закону. Приєднуйтеся до перегляду для глибшого розуміння.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.