Відновлення позицій біткоїну після стрімкого падіння лише посилило упевненість інвесторів в міцності цифрового золота
Після обвалу у понеділок ціна біткоїну, хоча й не відновилася повністю, та все ж суттєво зросла і зараз становить близько $57,5 тис. Порівнюючи з даними на початок серпня, головна криптовалюта торгується на 5,4% дешевше. Що далі впливатиме на його курс, розбирався «Мінфін».
Експерти зауважують, що відновлення ціни BTC відбувається паралельно з покращенням ситуації на фондових ринках, які від початку місяця також в мінусі, але, порівнюючи з понеділком, покращили свої позиції. Головний японський індекс Nikkei 225 оцінюється лише на 2,8% нижче, ніж перед обвалом, американский S&P 500 — на 1,7%.
«Відновлення відбулося насамперед завдяки тому, що торговці переоцінили ризик рецесії у США. З одного боку, ЗМІ поширили розрахунки ФРС Нью-Йорка, за якими ймовірність скорочення економіки США до липня 2025 року становила 55,8%. Водночас, за розрахунками цієї ж установи, ймовірність такого падіння до червня цього року перевищувала 70%, але цей прогноз не справдився», - кажуть фінансові аналітики.
Експерти банку Goldman Sachs хоча й переглянули ризики рецесії, але вважають, що її ймовірність становить все ще скромні 25%.
Водночас, якщо раніше можливість зниження ставки ФРС у вересні була дискусійним питанням, то зараз експерти практично переконані, що це рішення буде ухвалено. Відкритим залишається лише питання, на скільки регулятор готовий знизити ставки. Аналітики JPMorgan і Citigroup говорять про зниження відразу на 0,5 в.п., в Goldman Sachs займають консервативнішу позицію, чекаючи зниження на 0,25 в.п. У будь-якому разі, зниження ключової ставки зробить дешевшими позики та збільшить приплив коштів у ризиковані активи, що є хорошою новиною для крипторинку.
Продовжує підтримувати високу ціну крипти також діяльність спотових біткоїн-ETF — фондів, акції яких торгуються на фондовому ринку, а кошти клієнтів вкладають в головну криптовалюту. Наразі таких фондів вже близько 30, а найбільший з них — IShares Bitcoin Trust — має активів на майже $19 млрд. Цього понеділка чистий відтік коштів із усіх таких фондів сягнув $169 млн, однак, як зазначають аналітики Bernstein, якби не ці фонди, BTC вже обвалився б до $45 тис.
Основні ж сподівання експерти покладають на Трампа та його криптовалютну політику.
«Я очікую, що ми досягнемо $100 тис. за BTC, а потім $150 тис. до кінця року в разі перемоги Трампа», — заявив голова відділу досліджень форексу та цифрових активів Standard Chartered Джеффрі Кендрік.
Особливу увагу виборам у США приділяють і експерти Bernstein.
«Ми очікуємо, що ринки біткоїну та криптовалют будуть в обмеженому діапазоні до виборів у США, змінюючись, залежно від таких каталізаторів, як президентські дебати та остаточний результат виборів», — пояснили в компанії.
Два кандидати в президенти США пообіцяли створити резерв або національний запас біткоїнів. Це ще один крок до легітимізації цифрових активів і позитивний сигнал для ринку цифрових активів. Про це Інформатору повідомив регіональний голова Binance в СЕЕ, Центральній Азії та Африці Кирило Хом'яков.
За словами Кирила Хом'якова, обговорення національного резерву біткоїнів у США — це позитивний сигнал для ринку цифрових активів.
«Для ринку позитивним знаком є те, що біткоїн все частіше згадується і стає важливою темою для обговорення. Обіцянка Роберта Ф. Кеннеді-молодшого створити стратегічний резерв біткоїнів, який відповідатиме рівню золотих резервів США, зміцнює корисність біткоїна як цифрового золота», - вважає Хом’яков.
Він пояснює, що впровадження стратегічного резерву біткоїнів у США потребуватиме законодавчих і технічних процесів, але що дійсно має значення, так це те, що політики та видатні лідери галузі відкрито заявляють про свої позиції, визнаючи цінність біткоїна в грошовій системі, даючи зрозуміти, що криптовалюта важлива в їхньому порядку денному.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.