Близько 205 тисяч підприємств можуть відтермінувати перевірки ДСНС: як це зробити

Читать на русском

ДСНС створила е-реєстри щодо аудиту пожежної та техногенної безпеки, а за умови наявності страхового поліса цивільної відповідальності планові перевірки госпсуб’єктів можуть не проводитися декілька років

Читать на русском
Перевірки, ДСНС
Нові електронні ресурси презентували в ДСНС

ДСНС створила е-реєстри щодо аудиту пожежної та техногенної безпеки, а за умови наявності страхового поліса цивільної відповідальності планові перевірки госпсуб’єктів можуть не проводитися декілька років

Державна служба України з надзвичайних ситуацій створила і впроваджує в роботу нові електронні сервіси. Вони призначені для забезпечення організації незалежного аудиту пожежної та техногенної безпеки суб’єктів господарювання. Про це 13 лютого повідомили в ДСНС.

За словами директора Департаменту запобігання надзвичайним ситуаціям ДСНС Олександра Чекригіна, служба робить все для того, щоб спростити ведення бізнесу, обмежити кількість різних перевірок.

«В умовах повномасштабного вторгнення рф в Україні діє мораторій на проведення будь-яких заходів державного нагляду контролю, але свідомий бізнес все одно занепокоєний у тому числі й пожежною безпекою на своїх об’єктах», - зазначив він.

Чекригін пояснив, що восени 2022 року парламент ухвалив закон №2655-IX щодо дерегуляції бізнесу шляхом страхування цивільної відповідальності, який дає змогу суб’єктам господарювання із середнім та/або незначним ступенями ризику ініціювати на своїх об’єктах незалежний аудит відповідності вимогам пожежної й техногенної безпеки.

Це, своєю чергою, дозволить укласти договори страхування й зменшити кількість планових перевірок, збільшити період між ними й посилити гарантії відшкодування збитків у разі порушення бізнесом вимог пожежної безпеки.

«На сьогоднішній день у нас близько 205 тисяч суб’єктів господарювання з середнім і незначним ступенями ризику. У кожного суб’єкта є орієнтовно по 1-2 об’єкти, тобто загалом налічується 320-330 тис. об’єктів, які можуть піти шляхом аудиту і страхування», - пояснив Чекригін.

Він розповів, що за умови наявності страхового поліса цивільної відповідальності планові перевірки суб’єктів господарювання із середнім ступенем ризику можуть не проводитися до 6 років поспіль, а з низьким ступенем ризику – до 10 років.  Аудит не тягне за собою негативних наслідків і санкцій та є добровільним.

В ДСНС повідомили, що за понад рік із дня ухвалення закону вдалося провести велику підготовчу роботу й наразі на сайті служби запрацювала електронна форма, через яку зацікавлені організації й експерти можуть подати документи для проходження професійної атестації та отримання кваліфікаційного сертифіката.

Також впровадили:

  • е-Реєстр організацій, які проводять аудит пожежної та техногенної безпеки, та експертів у сфері пожежної і техногенної безпеки, куди вноситимуть записи про видані сертифікати;
  • е-Реєстр договорів страхування, укладених за результатами аудиту й отриманих актів.

Усвідомлення походження агресії - ключ до розуміння війни. Дізнайтеся, як Путін поширює свою агресію та її вплив на Росію. Ця динаміка формує страх та безвольність у росіян, що призводить до вирощування покоління, що мовчки терпить та боїться сильніших. Деталі та глибші роздуми - у відео.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.