Блокування карток пенсіонерам: у Мінсоцполітики розповіли, чи варто боятися

У Мінсоцполітики роз'яснили, що відбуватиметься з картками пенсіонерів, на яких немає руху коштів

У Мінсоцполітики зробили важливу заяву щодо банківських карток пенсіонерів
Пенсія

У Міністерстві соціальної політики заявили, що відомство не блокує банківські картки пенсіонерів, на яких немає руху коштів. Урядовці зазначили, що це суперечить законодавству. Крім того, міністерство не може впливати на політику банків щодо обслуговування карток. 

Про це заявили у пресслужбі Міністерства соціальної політики. Урядовці нагадали, що якщо пенсіонери-переселенці, які стали внутрішньо переміщеними особами (ВПО) до 24 лютого 2022 року, не користуються своєю банківською карткою протягом 6 місяців і по такій картці немає руху коштів, то пенсійні виплати просто не перераховують на банківську картку. Виплати відновлюються після зʼясування обставин і проходження фізичної ідентифікації. Тобто, пенсія нараховується, але просто не переводиться на рахунок особи.

Для чого це потрібно? Річ у тім, що значна частина пенсіонерів, які стали ВПО до 24 лютого 2022 року, проживає на тимчасово окупованій території. Саме тому в держави немає інформації про те, чи досі той чи інший пенсіонер має доступ до цієї банківської картки, або чи він взагалі ще живий. Тобто, є ризик, що пенсія людини може потрапити до рук шахраїв. 

"Тому ми наголошуємо: картки пенсіонерів-ВПО ми не блокуємо. Проте просимо їх вийти на зв’язок і підтвердити особу, пройшовши ідентифікацію", - підкреслили в Мінсоцполітики. 

Пройти ідентифікацію можна як і особисто (звернувшись до Ощадбанку, або ПФУ), або онлайн. Детальніше про процедуру за посиланням на порталі Мінсоцполітики. 

Проходження ідентифікації пенсіонерам

Урядовці продовжили можливість проходження ідентифікації пенсіонерам, які стали ВПО до 24 лютого 2022 року, до 31 березня 2024 року. До цієї дати громадянин повинен звернутися через Пенсійний фонд України через особистий кабінет на порталі електронних послуг за посиланням і призначити зустріч. У випадку проходження ідентифікації онлайн по відеоконференції пенсіонери повинні відповісти на низку питань і надати таку інформацію:

  • Надати згоду на проведення відеоідентифікації, у тому числі на відеофіксацію вашої особи та (або) екрана з вашим зображенням, а також пред’явлених вами документів;
  • Назвати ім'я, прізвище, по батькові;
  • Назвати дату народження;
  • Назвати реквізити паспортного документа (серія (за наявності), номер, дата видачі паспорта громадянина України, найменування уповноваженого суб'єкта, який видав документ, термін дії (за наявності), унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (за наявності);
  • Назвати ідентифікаційний код (якщо його немає, то потрібно назвати причину відмови від цього документа та дату, коли від нього відмовилися); Назвати реквізити пенсійного посвідчення;
  • Назвати номер телефону, адресу електронної пошти або інший спосіб зворотного зв’язку;
  • Назвати зареєстроване місце проживання, фактичне місце проживання;
  • Назвати місто, де розташований орган ПФУ, до якого зверталися востаннє.

Підтримка України з боку партнерів? Чи зменшиться її кількість у порівнянні з минулим роком, розповідає Андрій Хрустальов.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube