Юристи роз'яснили, які документи роботодавець може вимагати при працевлаштуванні
Чимало українців через війну були вимушені переїхати і отримати статус Вимушено переміщеної особи. Нерідко вони можуть стикатися з труднощами при працевлаштуванні. Експерти пояснили, які документи може вимагати роботодавець, і чи обов'язково надавати довідку ВПО.
Про це розповіли "Юридичного порадника для ВПО". Зазначається, що відповідно до ч. 2-3 ст. 24 КЗпП при укладенні трудового договору громадянин зобов'язаний подати такі документи:
При цьому ст. 25 КЗпП, що при укладанні трудового договору заборонено вимагати таку інформацію:
Водночас роботодавець має право попросити довідку Вимушено переміщеної особи. Це пов'язано з тим, що наразі підприємці можуть отримувати компенсацію за працевлаштування ВПО, а для отримання такої підтримки від держави необхідно надавати копію довідки ВПО працевлаштованої особи.
Раніше в уряді нагадали, що роботодавці, які працевлаштовують Вимушено переміщених осіб під час воєнного стану можуть отримувати компенсацію. Ця компенсація надається у розмірі мінімальної зарплати за кожного працевлаштованого. Наразі це 8 тисяч гривень на місяць. Максимальна тривалість таких виплат становить три місяці. У випадку, якщо ВПО має інвалідність, компенсацію виплачуватимуть протягом шести місяців.
Для отримання такої допомоги потрібно:
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.