Чи потрібно надавати довідки для пенсії за списком №2, пояснили в Пенсійному фонді

В довідках для обчислення пенсії про пільговий характер роботи підприємство підтверджує зайнятість працівника в шкідливих і важких умовах праці протягом повного робочого дня

Пенсія, Пенсійний фонд
Для призначення пільгової пенсії потрібні додаткові довідки

До Пенсійного фонду звернулися з запитанням, чи потрібно надавати довідки про пільговий характер роботи, якщо у трудову книжку внесено відповідні записи. Йдеться про роботу за списком № 2. У ПФУ 28 лютого дали детальне пояснення.

У ПФУ відповіли, що для обчислення пільгової пенсії за списком №2 дійсно потрібно надавати додаткові довідки.

«Оскільки саме в довідках про пільговий характер роботи підприємство підтверджує зайнятість працівника в шкідливих і важких умовах праці протягом повного робочого дня. При цьому в трудових книжках зазначаються умови, на яких особу прийнято на роботу», - йдеться в поясненні.

У довідці має бути вказано:

  • періоди роботи, що зараховуються до спеціального стажу;
  • професія або посада;
  • характер виконуваної роботи;
  • розділ, підрозділ, пункт, найменування списків або їх номери, куди включається цей період роботи;
  • первинні документи за час виконання роботи, на підставі яких видана така довідка.

У фонді зауважують, що страховий стаж, що дає право на пенсію на пільгових умовах, набутий після 21.08.1992, обчислюється з урахуванням результатів атестації робочих місць, проведеної на підприємстві.

Хто має право на пільгову пенсію за списком №2

Відповідно до статті 114 Закону України “Про загальнообов’язкове пенсійне забезпечення” право на пільгових умовах мають працівники, зайняті повний робочий день на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за Списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць – після досягнення 55 років і за наявності страхового стажу не менше 30 років у чоловіків, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначених роботах, і не менше 25 років у жінок, з них не менше 10 років на зазначених роботах.

За відсутності стажу роботи, у період до 1 квітня 2024 року пенсія за віком на пільгових умовах призначається за наявності стажу роботи:

  • з 1квітня 2023 року по 31 березня 2024 року – не менше 29 років 6 місяців у чоловіків і не менше 24 років 6 місяців у жінок.

Відповідно до вимог статті 24 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” (зі змінами від 03.10.2017) до страхового стажу для призначення пенсії зараховується період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Стало відомо, що урядова зустріч між президентами України та Польщі відбудеться 28 березня у Варшаві. Чому зустріч запланована на більш ніж місяць наперед, і що очікувати від цього зіткнення поглядів? Павло Коваль поділиться своїми думками з цього приводу. Приєднуйтесь до перегляду, щоб дізнатися більше.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube