Чоловік у відділенні Укрпошти отримав два цінних листи, але не з тим змістом - що вирішив суд

Чоловіку довелося викликати поліцію, аби зафіксувати порушення з боку працівників "Укрпошти"

Укрпошта
Клієнт Укрпошти незадоволений тим, що отримав листи не з тим змістом

Чоловік отримав у відділенні Укрпошти два цінних листи від "Полтаваенергозбут". Але виявилось, що зміст їх опису не відповідає дійсності, адже відправлення мають суттєві розбіжності. Він запропонував працівнику поштового оператора скласти два примірники актів про порушення, але йому відмовили.

Як вказується у рішенні Кременчуцького районного суду Полтавської області, 27 жовтня 2021 року чоловік прийшов до поштового відділення Укрпошти, аби отримати два цінних листи з описом вкладення від ТОВ "Полтаваенергозбут". Огляд цих листів дозволено та стоїть позначка опис, про що містяться відповідні написи на кожній наклейці АТ "Укрпошта" на конвертах. Але виявилось, що зміст опису цих листів ТОВ "Полтаваенергозбут" не відповідає дійсності, адже відправлення мають суттєві розбіжності щодо змісту вкладення в цих конвертах та опису того, що повинно бути.

В Укрпошті заявили, що пересилання поштових відправлень адресату здійснювалося відповідно до вимог. Також, пунктом 3.1. порядку пересилань відправлень "Укрпошта Стандарт" передбачено, що одержувач має право відмовитись від отримання відправлень, про що він повинен зробити відповідну відмітку та засвідчити її своїм підписом.

"З аналізу нормативних документів, що регламентують правила надання послуги "Укрпошта Стандарт" з оголошеною цінністю та описом вкладення, за допомогою якої було здійснено спірні відправлення, можна зробити висновок про те, що ними не передбачено необхідність задовольнити вимогу користувача послуг про фіксування будь-яких порушень в актах, відповідно, відмова відправника відділення у складанні акту на вимогу позивача не може вважатися порушенням нормативних документів", - наголосили в Укрпошті. 

На судовому засіданні чоловік пояснив, що при отриманні поштових відправлень у відділенні "Укрпошта" попросив працівника, щоб при ньому відкрили відправлення та він помітив, що на них було невірно зазначене його по батькові, також при прийнятті двох відправлень не було перевірено, від кого надходять ці відправлення, а саме було вказано, що прийнято відправлення від АТ "Полтаваенергозбут" як від фізичної особи, що є порушенням правил поштового зв'язку. Невідома особа направила через АТ "Укрпошта" незавірені ксерокопії, що не відповідало відповідності вкладення опису.

Чоловік запропонував працівнику "Укрпошта" скласти два примірники актів про порушення, на що отримав відмову. Він викликав працівників поліції для того, щоб вони зафіксували факт порушення правил поштового зв'язку. Повідомлення про отримання поштових відправлень клієнт дійсно підписав, оскільки у нього не було іншої можливості зафіксувати порушення.

Яким було рішення суду? 

Чоловіку відмовили у задоволенні позову. Суд встановив, що під час розкриття оспорюваних поштових відправлень нестачу, пошкодження, зіпсуття чи заміну вкладення відсутні. Вказані в описі документи відповідають тим, що перебували фактично у поштових відправленнях, але при оформленні відправлення були допущенні помилки та неточності при зазначенні одержувача, та визначено відправника ТОВ "Полтаваенергозбут" як фізичну особу, що не перешкодило своєчасній доставці поштових відправлень одержувачу відповідно до порядку надання послуг поштового зв'язку.

"Позивач, звертаючись до суду з вимогами про визнання надсилання з боку АТ "Укрпошта" поштових відправлень ТОВ "Полтаваенергозбут" від 25.10.2021 року незаконними та такими, що відправлені з порушенням абзацу третього ст. 3 Закону України "Про поштовий зв'язок", не обґрунтував, у чому саме полягає порушення його прав відповідачем та які саме його права порушено останнім, а також, що в результаті визнання поштових відправлень незаконними права позивача буде захищено та відновлено, отже дані обставини не доведено у розумінні положень статей 77, 78, 81 ЦПК України", - додали у суді. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube