Чому не витримують графіки відключення світла, пояснили експерти

Читать на русском

В областях неоднакова структура споживання, тож методика, яка заснована на певній пропорційності наявної потужності між областями, може призводити до певних перекосів

Читать на русском
Відключення світла
Відключення світла

В областях неоднакова структура споживання, тож методика, яка заснована на певній пропорційності наявної потужності між областями, може призводити до певних перекосів

Як створюють графіки відключень електрики. Чому одні сидять без світла по 20 годин, а інші відключень майже не помічають. Як вийшло, що найбільш уразливими став Київ та його мешканці. Голова ПАТ «Укренерго» Володимир Кудрицький зазначає, що чіткість і плановість графіків відключень залежить від того, чи здатні будуть обленерго не перевищувати ліміти. 

 

Зараз графіки додаткових аварійних відключень введені у 12 областях та Києві. І коли кожна область починає потроху перевищувати ліміт – на рівні країни створюється великий дисбаланс між виробництвом і споживанням енергії. Це дуже небезпечно. Він підкреслює, що в областях неоднакова структура споживання. І методика, яка заснована на певній пропорційності наявної потужності між областями, може призводити до певних перекосів.

«Ми спробуємо трошки поміняти методику розподілу лімітів. Будемо доводити кількість черг, яку кожна область повинна буде відключити – замість того, щоб доводити ліміти у мегаватах», - запевняє Володимир Кудрицький.

Директор Центру дослідження енергетики Олександр Харченко акцентує, що є кілька типів відключень по графіку. Є плановий графік. І компанія «Укренерго» кожного ранку доводить до всіх Обленерго ліміт споживання. Кожен Обленерго з цього ліміту забирає той ліміт, який іде на критичну інфраструктуру. А потім розподіляє по групам.

«Але відбувається наступне: черги відключили, а ті, що залишилися включеними, перебирають. В цей момент «Укренерго», який має слідкувати за всією країною, каже регіону, що у них додаткове обмеження – і пішов інший графік. Тому неможна з точністю передбачити, яке протягом дня буде споживання, і чи втримається воно в лімітах», - каже він.

Експерт зазначає, що в Києві ця проблема помножена на 2,5. Бо тут критична інфраструктура забирає вдвічі більше, ніж у середньому по країні. Відповідно, приватним споживачам, бізнесу залишається відчутно менше. Графік стає складнішим. І в деяких районах міста по 20 годин немає електрики.

Як раніше повідомляв Інформатор, очільник "Укренерго" Володимир Кудрицький анонсував покращення ситуації в енергосистемі України. А все завдяки тому, що у ніч з 7 на 8 червня відновлять роботу додаткового блоку на АЕС. Але навіть за таких умов графіки не зникнуть.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.