Державна соцдопомога: Кабмін зменшив обіг паперових документів для її оформлення

Для отримання державної соціальної підтримки у низці випадків не потрібні будуть паперові документи

Кабмін
Цифровізація нарахування соцвиплат

Заявник може не подавати документи, які наявні в Єдиній інформаційній системі соцсфери. Або ті документи, які можна отримати шляхом міжвідомчого інформаційного обміну.Таке рішення ухвалили на засіданні Уряду, пише Судово-юридична газета.

Урядом внесено зміни до порядку призначення наступних виплат:

  • Порядку призначення і виплати державної допомоги сімʼям з дітьми,
  • Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сімʼям,
  • Порядку виплати допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сімʼях,
  • Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа, у тому числі з інвалідністю, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сімʼях за принципом «гроші ходять за дитиною»,
  • Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю та ряду інших нормативно-правових актів КМУ з метою зменшення обсягу паперових документів, які подаються громадянами під час їх звернення за призначенням соціальних виплат та допомог.

Передбачено, що заявник може не подавати документи, які наявні в Єдиній інформаційній системі соціальної сфери, або які можна отримати шляхом міжвідомчого інформаційного обміну.

Також уряд прийняв наступні рішення щодо паперового документообігу:

  • забезпечено призначення допомоги особі з інвалідністю, яка визнана недієздатною, за зверненням опікуна;
  • призначення допомоги на підставі довіреності;
  • визначення механізму звернення за допомогою з-за кордону, якщо особа має місце реєстрації на окупованій території;
  • продовження виплати допомоги на підставі електронної справи (в разі втрати паперових документів).

Визначено, що в разі звернення отримувача із заявою з необхідними документами та/або відомостями для проведення перерахунку розмірів окремих видів соціальної допомоги, що продовжують виплачуватись у період введення воєнного стану, виплата таких видів соціальної допомоги проводитиметься у новому розмірі відповідно до поданих заяви та документів та/або відомостей, призначення таких видів соціальної допомоги здійснюватиметься на строк, визначений порядками надання певних видів державної допомоги, що затверджуються відповідними нормативно-правовими актами.

Українці за кордоном повинні звітувати про отриману фінансову допомогу

Україна приєднається до міжнародної системи обміну фінансовою інформацією. Восени відбудеться перший обмін інформацією про фінансові рахунки відповідно до Загального стандарту звітності CRS. З 30 вересня Україна почне отримувати відповідну інформацію про рахунки від податкових органів інших країн щодо резидентів України.

До вересня українці за кордоном повинні звітувати про отриману фінансову допомогу. Неподання інформації може тягнути за собою штрафи.

Нагадаємо, у квітні 2023 року Володимир Зеленський підписав ухвалений парламентом закон (законопроект №8131) про внесення змін до Податкового кодексу України щодо імплементації міжнародного стандарту автоматичного обміну інформацією про фінансові рахунки щодо виявлення активів, які не були задекларовані платниками податків.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube