Долар і євро стрімко подорожчали - Нацбанк України встановив курс валют на четвер, 18 липня

Як змінився курс валют в Україні станом на 18 липня 2024 року

Курс валют
Курс основних валют, встановлений Національним банком України на четвер, 18 липня 2024 року

Національний банк України встановив офіційний курс валют на четвер, 18 липня. Долар додав у ціні 21 копійку, євро також подорожчало. Про це свідчать дані сайту НБУ.

За даними регулятора, долар займає позицію з показником 41,46 гривні. Це на 24 копійки більше, якщо порівнювати з попереднім банківським днем. Водночас євро, згідно з офіційним курсом, становить 45,34 гривні. Він виріс у ціні на 37 копійок.

Курс валют на 18 липня:

  • Долар - 41,46 гривні;
  • Євро - 45,34 гривні;
  • Польський злотий - 10,56 гривні;
  • Швейцарський франк - 46,77 гривні;
  • Юань - 5,71 гривні.

Варто враховувати, що в пунктах обміну валют ціни можуть відрізнятися від офіційного курсу регулятора. За даними порталу "Мінфін", станом на 18 липня в середньому купівля долара відбувається за курсом 41,75 гривні, а продаж - 41,90 гривні. Що стосується євро, то в середньому купівля відбувається за курсом 45,63 гривні, а продаж - 45,85 гривні.

Яким буде курс долара восени та коли краще купувати валюту

Аналітики порталу Lite Finance зазначають, що протягом наступного року котирування індексу долара відносно інших валют коливатимуться від 1,04 до 1,25, пише Delo.ua. Наразі індекс долара становить 1,04, а вже восени може зрости до 1,17. Очікується, що принаймні одна сильна корекція відбудеться в серпні-вересні 2024 року. Локальний висхідний тренд може розвинутися до рівня 1,17–1,25 на верхній межі.

"Осінь на фінансових ринках буде гарячою, а курс долара буде нестабільним. Проте незалежно від того, як буде коливатися курс долара на світових ринках, стосовно української гривні курс долара буде зростати. До кінця поточного року курс долара досягне мінімум 42 гривень, а при негативному сценарію і 50 гривень. Тому українцям, з метою мінімізації ризиків, валюту купувати треба вже зараз. Курс нижче 40 гривень за долар вже не буде", – радить кандидат економічних наук, незалежний експерт Олександр Хмелевський.

Начальник департаменту казначейства банку "Глобус" Тарас Лісовий каже, що влітку спостерігається на ринку валют сезонний чинник зниження активності в середньому на 10-15%. Але Нацбанк не відмовляється від режиму "керованої гнучкості", який дає йому змогу оперативно втрутитися на ринок в разі виникнення потенційної загрози.

"Ближче до осені, як анонсували урядовці, інфляційний вплив на ринок стане більш відчутним, хоч і не призведе до паніки чи ажіотажу. Нагадаю, що до кінця року інфляція може прискоритися до 5-6%, але цей показник не виходить за межі інфляційного прогнозу до кінця року (очікується, що за підсумками 2024 року інфляція складе 8,2%)", – каже Лісовий.

Так, з кінця липня 2022 року Нацбанк утримував офіційний долар на рівні 36,56 гривні. Вже з жовтня 2023 року регулятор скасував фіксований курс та перейшов до режиму керованої гнучкості. Тому курс валюти буде напряму залежати від регулятора. Економіст Борис Кушнірук говорить, що курс на сьогоднішній момент залежить повністю від Національного банку. А його політика настільки непрозора, що зробити прогноз, щодо курсу валют на осінь – неможливо.

"Враховуючи, що курс повністю залежить від Національного банку, то він має публічно визначити, яким буде курс. Він повинен проголосити й пояснити, чому курс буде таким. Виходячи з цього він має сказати, що сьогодні курс один, а під кінець року планується, що він буде у певних межах. Тому, наприклад, двічі на місяць ми будемо проводити девальвацію на 0,5%. Якщо це буде планова й прогнозована девальвація, тоді ніякої паніки й зневіри не буде", – каже Кушнірук.

Він додав, що зараз ніхто не розуміє, чому в одні дні НБУ починає зміцнювати валюту, а в інші девальвувати її, хоча саме від нього залежить, яким буде курс. Така непрозорість створює проблеми й для бізнесу, й для населення.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube