Долар та євро знову падають: НБУ встановив офіційний курс валют на п'ятницю, 16 лютого

Як змінився курс валют 16 лютого 2024 року, і що в лютому вплине на курс долара

НБУ оновив курс валют на 16 лютого 2024 року
Обмін валют

Національний банк України встановив офіційний курс валют на п'ятницю, 16 лютого. Згідно з даними регулятора, американський долар знову почав дешевшати. Водночас європейська валюта теж падає в ціні.

Така інформація з'явилася на офіційному порталі Національного банку України. Зазначається, що курс долара США встановлено на рівні 37,95 гривні. Це на 23 менше, якщо порівнювати з попереднім банківським днем. При цьому курс євро встановлено на рівні 40,77 гривні. Це на 10 копійок менше, якщо порівнювати з попереднім банківським днем.

Курс валют на 17 лютого 2024 року:

  • Долар США — 37,95 гривні;
  • Євро — 40,77 гривні;
  • Польський злотий — 9,39 гривні;
  • Швейцарський франк — 43,01 гривні;
  • Юань — 5,28 гривні.

При цьому важливо враховувати, що в пунктах обміну валют ціни можуть відрізнятися від офіційного курсу регулятора. За даними порталу Мінфін, станом на 16 лютого в середньому купівля долара США відбувається за курсом 38 гривні, а продаж — 38,12 гривні. Що стосується євро, то в середньому купівля відбувається за курсом 41,10 гривні, а продаж — 41,35 гривні.

Що вплине на курс валют у лютому 2024 року?

Раніше Тарас Лєсовий, начальник департаменту казначейства "Глобус Банку" виділив кілька факторів, які можуть вплинути на валютний ринок цього місяця:

  • стратегії регулятора на валютному ринку: очікувано дія режиму "керованої гнучкості" на міжбанку триватиме. (тобто слід очікувати на певний баланс між попитом і пропозицією, що позначиться на курсових коливаннях);
  • обсягу та графіку отримання міжнародної фіндопомоги (переважно йдеться про допомогу від ЄС на 50 млрд євро та від США на 61 млрд дол. Згідно з розрахунками урядовців, щомісяця Україна потребує до 3 млрд $ зовнішньої фіндопомоги;
  • розвитку експорту: остаточне розв’язання проблеми з блокуванням автокордонів і збільшення обсягів експорту, що збільшать валютні надходження до бюджету;
  • економічного розвитку країни;
  • ситуації на фронті;
  • суспільних настроїв, викликаних обставинами війни та внутрішньою ситуацією в країні ("ірраціональний чинник") - сукупність факторів та "інформаційний неспокій" здатні розхитати суспільство й спровокувати напруження на валютному ринку.

При цьому експерти зауважили, що в лютому очікується посилення попиту на валюту. Також фахівці зауважили, що в ситуації з валютними коливаннями важлива роль НБУ.

"З одного боку, розблокували кордон польські фермери — це посилить попит із боку імпорту, а з іншого боку, за рахунок допомоги міжнародних партнерів наші валютні резерви збільшилися на кінець року, що дозволяло регулятору діяти активніше. Після новин про виділення допомоги від ЄС можливий оптимістичніший сценарій для гривні, і ми не побачимо екстремумів курсу, якщо регулятор дотримуватиметься своєї стратегії. Будемо спостерігати за діями НБУ — він зараз головний постачальник валюти на ринок", — зауважив дилер департаменту глобальних ринків "ОТП Банку" Антон Курінний.

Політолог Володимир Фесенко розкриває, чому новий законопроєкт не слід називати «скандальним» та чому важливо уникати таврування. Розмова про значущість мобілізації та можливі наслідки в разі невтілення цього закону. Приєднуйтеся до перегляду для глибшого розуміння.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube