ДТЕК встановив дніпрянину новий лічильник, а той пішов до суду та вимагає 90 тисяч гривень компенсації

Протягом 2017-2018 років представники акціонерного товариства «ДТЕК Дніпровські електромережі» намагались замінити існуючий лічильник, проте громадянин не допускав їх

ДТЕК
Чоловік незадоволений самовільною заміною лічильника працівниками ДТЕК та вимагає компенсацію у розмірі 90 тисяч гривень

Працівники ДТЕК проникли до будинку, де мешкає чоловік та замінили справний лічильник. Він вказує, що покази не відповідають фактичним, бо споживання електроенергії зросло на 20%. Клієнт вимагає принесення публічних вибачень від компанії та компенсацію у розмірі 90 тисяч гривень. Про це йдеться у рішенні Бабушкінського районного суду Дніпропетровська (юридична назва суду), опублікованому 11 жовтня 2022 року.

З 2005 року чоловік є власником квартири, яка знаходиться на 6 поверсі 11 блоку. У січні 2006 року він уклав договір про користування електричною енергією, для обліку якої встановили прилад типу СО-И446. Протягом 2017-2018 років представники акціонерного товариства «ДТЕК Дніпровські електромережі» намагались замінити існуючий лічильник, проте громадянин не допускав їх. 23.01.2018 року вони проникли до будинку, безпідставно демонтували, справний, існуючий прилад обліку, самовільно встановили замок на двері розподільної шафи, що на 6 поверсі, змінили схему обліку, зокрема встановили автоматичний вимикач на струм 10А та новий прилад обліку. Однак його покази не відповідають фактичним, бо споживання електроенергії зросло на 20%.

"На виконання інвестиційної програми в будинку було встановлено прилади автоматизованої системи комерційного обліку електричної енергії (АСКОЕ), зокрема встановлено прилади обліку типу MTX 1A10. DF.2L0-YD4, які відповідали вимогам законодавства. Встановлення лічильника було правомірним. Щодо автоматичного вимикача 10А, то його демонтували. При цьому чоловік не допускав працівників для виконання робіт по його демонтажу", - заявили у ДТЕК. 

Яким було рішення суду? 

Суд відмовив чоловіку в задоволенні позову. Встановлений прилад обліку відповідає вимогам нормативно-технічних документів з датою повірки.

"Встановлений на даний час позивачу прилад обліку, на момент встановлення, відповідав вимогам нормативно-технічних документів з датою повірки (калібрувальне тавро заводу виробника ТОВ «Телекомунікаційні технології», періодичність повірки 16 років). Первинна повірка таких приладів не передбачена. Підприємство виробник надало гарантію відповідності лічильників вимогам ДСТУ EN620053-21, ДСТУ EN 62052-11 та вимогам технічного регламенту законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки. У копії паспорта лічильника міститься запис та відбиток повічного тавра у відповідному розмірі цього документа. Викладені обставини перевірені Держнаглядом. З огляду на наведене відсутні підстави для проведення перерахунку обсягів спожитої електроенергії. Позивачем не надано жодного доказу на підтвердження понесення ним моральної шкоди. Вимоги щодо принесення вибачень не передбачені серед способів захисту, а відповідно суд не вправі їх застосовувати. Його доводи про вчинення шахрайських, злочинних та корупційних дій можуть бути предметом дослідження в межах кримінального провадження, а доказом вчинення таких дій може бути обвинувальний вирок, який набрав законної сили. За вказаних мотивів суд приходить до висновку про відмову у задоволенні позову.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube