Жителька Кривого Рогу сплачує рахунки за світло в орендованому гаражі, але ДТЕК відмовляє в укладенні договору - яким було рішення суду

У ДТЕК вказують, що право щодо користування гаражем обмежені договором оренди від 01.01.2022 року, а наданий жінкою договір не передбачає укладення договору про надання послуг з розподілу

ДТЕК
Жінка двічі просила ДТЕК укласти з нею договір, але отримує відмови

Жінка двічі подавала заяву-приєднання до договору споживача про надання послуг з розподілу електроенергії. У ДТЕК її відмовляють через ненадання документів, що підтверджують право користування гаражем, але вона щомісяця сплачує рахунки за надані послуги. Про це йдеться у рішенні Центрально-Міського районного суду Кривого Рогу, опублікованому 18 березня 2024 року.

Жінка надіслала «ДТЕК Дніпровські Електромережі» заяву-приєднання до договору споживача про надання послуг з розподілу (передачі) електроенергії до якої надані всі належно завірені документи, перелік яких визначений п. 2.1.8 ПРРЕЕ. Вона отримала відмову у зв'язку з ненаданням документів, що підтверджують право користування об'єктом споживання (гараж), без зазначення переліку яких саме. Після цього, 17.01.2022 року через поштове відділення громадянка повторно направила документи з копією договору оренди об'єкта споживання, однак було продубльовано попередню відмову в укладенні договору, без зазначення яким конкретно документом можливо усунути недоліки.

"Право щодо користування гаражем обмежені договором оренди від 01.01.2022 року, а наданий позивачкою договір не передбачає укладення договору про надання послуг з розподілу. Також у наданому пакеті документів для приєднання до договору з надання послуг розподілу, не надані документи, які підтверджують повноваження голови правління ТЗСТЗ «Автомобіліст», надають їй право підписання відповідних договорів з орендарями на обєкт за вказаною адресою", - заявили у ДТЕК. 

Яким було рішення суду? 

Суд частково задовольнив позов жінки. Акціонерне товариство «ДТЕК Дніпровські Електромережі» зобов'язали укласти з нею договір про надання послуг з розподілу електроенергії.

"Відмова позивачу в укладенні договору про надання послуг з розподілу електроенергії була пов'язана із відсутністю у неї документів, що підтверджують право власності або користування об'єктом нерухомості. В ході слухання справи встановлено, що вона вступила до ТЗСТЗ «Автомобіліст» відповідно до його статуту, на підставі письмової заяви, шляхом внесення вступного внеску та отримала право користування гаражем № 40 з 04.10.2020 року, після виходу зі складу члена кооперативу попереднього користувача. З моменту набуття її права користування вищевказаним гаражем, громадянка щомісяця сплачувала за надані ПАТ «ДТЕК Дніпровські Електромережі» послуги електропостачання та неодноразово зверталася до останнього з заявами про укладення договору про надання послуг з розподілу електроенергії, на що отримувала відмови. Члени ТЗСТЗ «Автомобіліст», якими є власники або користувачі гаражними приміщеннями, які мають бажання споживати електричну енергію, мають право на підключення до електричних мереж товариства, але таке підключення не є обов'язком членів товариства. Суд дійшов обґрунтованого висновку про те, що вимоги позивача в частині укладення між сторонами договору про надання послуг з розподілу електроенергії обґрунтовані та підлягають задоволенню", - наголосив суд. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube