Бізнесмен Артур Хейс пояснив, чому потрібно вкладати гроші в біткоїн і що буде далі з криптовалютами
Колишній CEO BitMEX Артур Хейс заявив, що зараз потрібно інвестувати у цифрові активи. Зокрема, експерт закликав купувати біткоїн, який він назвав "найнадійнішими грошима". Бізнесмен заявив, що традиційні гроші будуть друкуватися до нескінченості, доки вся система не перезавантажиться.
Артур Хейс зазначив, що є такі трейдери, які пишаються тим, що "продали Solana за 200 доларів, хоча купували за 10 доларів". Однак, на думку бізнесмена, найрозумніші інвестори - це ті, хто зважає на "ліву криву". Йдеться про тактику купувати та зберігати цифрові активи (особливо біткоїн) до тих пір, доки не почнеться бичачий ринок.
Артур Хейс підкреслив, що великі економічні держави на кшталт США, Китаю, Євросоюзу і Японії навмисно знижують вартість власних національних валют. Вони це роблять для того, щоб погасити державні борги. Водночас TradFi отримали можливість отримувати прибуток із цієї ситуації через спотові біржові фонди на базі біткоїна. Це, підкреслив експерт, призвело до того, що установи закликають клієнтів захищати активи від девальвації валюти.
"Макроекономічна ситуація, яка викликала сплеск фіатної ліквідності та сприяла підйому біткоїна, стане ще більш вираженою, коли бульбашка суверенного боргу почне лопатися", - додав бізнесмен.
На думку експерта, політики нерідко маніпулюють системою, утримуючи прибутковість державних облігацій нижчою за темпи зростання ВВП. Завдяки цьому можна витрачати більше, але не підвищувати податки. Проте в результаті це може призвести до фондової або економічної стагнації.
Артур Хейс розглянув індекс USNOM, який відстежує реальну прибутковість США і баланс ФРС. Графік показує, що після дефляційного шоку світової фінансової кризи 2008 року показник змінився з позитивного на негативний. За винятком 2009 та 2020 років, державні облігації були жахливими інвестиційними рішеннями порівняно з акціями, нерухомістю, криптовалютою тощо, переконаний експерт.
Співзасновник BitMEX вважає, що поляризований політичний ландшафт у США напередодні президентських виборів тільки посилить ослаблення державних активів.
"Рятувальним кругом для цього періоду був і залишається біткоїн. Він зростає нелінійним чином на логарифмічному графіку. Його динаміка проявляється завдяки обмеженій кількості монет, вартість яких виражається в фіатних доларах, що знецінюються", - підкреслив Хейс.
Експерт закликав всіх до "лівої кривої" (купувати та зберігати криптовалюту). Він зауважив, що друкування грошей може прискоритися, а тому варто інвестувати у криптовалюту.
20 квітня 2024 року відбувся халвінг біткоїна. У результаті добовий дохід майнерів першої криптовалюти раптом оновив історичний максимум на рівні 107,76 мільйона доларів. Серед причин називають сплеск активності в мережі. Зазначається, що середня комісія за трансакцію зросла: після халвінгу вона коливалася в межах значень від 91 до 112 доларів США. Саме ця комісія є одним із джерелом доходів майнерів. Відповідно, надходження цих контрагентів не скоротилися після халвінгу, як прогнозувало чимало експертів. Натомість доходи майнерів стали лише більшими.
Варто підкреслити, що станом на 22 квітня 2024 року, за даними криптобіржі Binance, вартість першої криптовалюти становить 66 003 доларів США. За останню добу вартість монети зросла на 1,67%. Водночас ринкова капіталізація першої криптовалюти становить 1298,78 мільярда доларів США.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.