Екс керівник ВЛК, у якого знайшли мільйон доларів, судиться за підвищення пенсії

Читать на русском

Колишній керівник Чернігівської місцевої військово-лікарської комісії Ігор Кодовбецький, у якого СБУ знайшли майже 1 мільйон доларів хабарів за зняття з військового обліку, судиться за підвищення своєї максимальної пенсії у 23 тис. 610 грн.

Читать на русском
Ігор Кодовбецький
Торік Пенсійний фонд вже перерахував виплати

Колишній керівник Чернігівської місцевої військово-лікарської комісії Ігор Кодовбецький, у якого СБУ знайшли майже 1 мільйон доларів хабарів за зняття з військового обліку, судиться за підвищення своєї максимальної пенсії у 23 тис. 610 грн.

Колишній посадовець, в якого окрім майже мільйона доларів знайшли ще понад 22 тисячі євро, був обурений, що йому встановили максимальний розмір пенсії. Він хоче більше, тому подав позов до суду. Хоча у 2023 році Пенсійний фонд вже перераховував йому виплати. 

Ігор Кодовбецький, який перебуває під вартою без права внесення застави за підозрою у хабарництві, вважає, що його пенсія у 23 тис. 610 грн звужує обсяг соціальних гарантій. Наразі це максимальний розмір пенсій, який виплачують з 1 січня 2024 року в Україні. Про історію з позовом повідомив сайт «Суспільне» із посиланням на ухвалу суду.

Колишній посадовець невдоволений максимальною пенсією.
Колишній посадовець невдоволений максимальною пенсією.

«Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області з 01.11.2023 здійснити перерахунок та виплачувати (Кодовбецькому) пенсію без обмеження максимальним розміром, що не перевищує десяти прожиткових мінімумів, встановлених для осіб, які втратили працездатність», - йдеться в ухвалі Чернігівського окружного адміністративного суду про відкриття провадження.

Ігоря Кодовбецького підозрюють у причетності до корупційної схеми. Фото: «Челайн»
Ігоря Кодовбецького підозрюють у причетності до корупційної схеми. Фото: «Челайн»


У позові колишній керівник місцевої військово-лікарської комісії написав, що Пенсійним фондом у Чернігівській області «при перерахунку пенсії протиправно обмежено її максимальним розміром, адже при перерахунку раніше призначеної пенсії не допускається звуження змісту та обсягу соціальних гарантій».

17 січня цього року суддя Василь Непочатих відкрив провадження у справі й дав час Пенсійному фонду пояснити свою позицію.

Відомо, що це не перший позов Ігоря Кодовбецького та влітку минулого року той самий Чернігівський окружний адміністративний суд зобов’язав Пенсійний фонд перерахувати йому виплати. 

Ексочільника ВЛК затримали на хабарі

22 лютого 2024 року стало відомо, що Служба безпеки ліквідувала у Чернігові масштабну схему ухилення від мобілізації та нелегального виїзду за кордон чоловіків призовного віку. В обласному центрі було затримано колишнього голову місцевої військово-лікарської комісії Ігоря Кодовбецького.

Правоохоронці довго виймали гроші з коробок.
Правоохоронці довго виймали гроші з коробок, які міг заховати колишній посадовець.

«За гроші експосадовець обіцяв військовозобов’язаним зняття з військового обліку на підставі фіктивних довідок щодо непридатності до служби за станом здоров’я. У подальшому ухилянти використовували ці документи для незаконного виїзду за межі України. Для реалізації оборудки фігурант діяв спільно з декількома діючими посадовцями обласних ВЛК та медичних установ», - повідомила Служба безпеки.

Під час обшуків у Кодовбецького знайшли майже 1 млн доларів, а також понад 22 тис. євро. Крім того, правоохоронці вилучили документацію на декілька квартир та ділянок, на які мали накласти арешт.

«Затриманий перебуває під вартою без права внесення застави. Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину та притягнення до відповідальності всіх осіб, причетних до корупційної схеми. Зловмисникам загрожує до 10 років тюрми з конфіскацією майна», - повідомили в СБУ.

Кодовбецького штрафували за намагання скачати секретну інформацію.
Кодовбецького штрафували за намагання скачати секретну інформацію.

Ймовірно, правоохоронців зацікавить, що у 2016 році Кодовбецького оштрафували на 170 грн за намагання скопіювати на флешку секретну інформацію. Свою провину він тоді визнав.

Інформатор писав, що у Міноборони розповіли чи будуть отримувати електронні повістки через додаток Армія+.

До нового закону про мобілізацію подали понад 1300 правок. Їх реєстрація завершилася 21-го лютого. Тепер пропозиції мають розглянути в комітеті. Тому цього тижня закон не приймуть. Нардепи припускають, що розгляд законопроєкту про мобілізацію в Верховній Раді відбудеться на початку березня, в силу він вступить у квітні 2024 року. Що бентежить суспільство і депутатів в законі про мобілізацію і які саме правки можуть внести у закон - дивіться в матеріалі “Україна на часі”.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.