Гетманцеву вдалося просунути закон про Клуб білого бізнесу попри критику, але Зеленський може все скасувати - експерти

Читать на русском

Верховна Рада України ухвалила скандальний законопроєкт про клуб білого бізнесу, який викликав критику серед депутатів і експертів. Тепер документ чекає на підпис президента Зеленського

Читать на русском
Данило Гетманцев, Володимир Зеленський, законопроєкт клуб білого бізнесу
Зеленський має вирішити підписувати чи ветувати скандальний законопроєкт

Верховна Рада України ухвалила скандальний законопроєкт про клуб білого бізнесу, який викликав критику серед депутатів і експертів. Тепер документ чекає на підпис президента Зеленського

Верховна Рада України підтримала законопроєкт про "клуб білого бізнесу" з ініціативи Данила Гетманцева, який викликав значне обурення серед експертів і депутатів. Зокрема, документ звинувачують у порушенні Конституції та створенні дискримінаційних умов для бізнесу. Тепер президент Зеленський має вирішити, чи підписувати документ чи накласти на нього вето.

Як повідомляє УНН, Верховна Рада України ухвалила в цілому суперечливий законопроєкт голови податкового комітету Данила Гетманцева. Документ викликав критику як серед депутатів, так і експертів. Навіть у юридичних висновках було зазначено, що він не відповідає законодавству України. З огляду на всі зауваження, президент може ветувати закон, або ж депутати, які не підтримали його, можуть звернутися до Конституційного суду.

Нагадаємо, що Верховна Рада ухвалила законопроєкт про "клуб білого бізнесу" 18 червня. Його підтримали 263 народних депутати. Водночас парламентарі відмовилися від ідеї надання можливості бронювання від мобілізації членам цього клубу.

Критика законопроєкту

Законопроєкт Гетманцева отримав значну критику від експертів. В численних  коментарях економісти зазначали, що документ порушує Конституцію України і створює дискримінаційні умови для бізнесу. Економічний експерт Юрій Гаврилечко підкреслив, що будь-яка дискримінація заборонена законом, а цей законопроєкт може створити умови для дискримінації інших суб’єктів господарювання.

Аналітики Спілки українських підприємців також наголошували на дискримінаційних нормах і корупційних ризиках у законопроєкті. За словами експерта Романа Ващука, необхідно створити рівні умови для всіх бізнесів, а не резервації для обраних

Юридичні висновки також вказують на невідповідність законопроєкту чинному законодавству. Зокрема, Головне юридичне управління зазначило, що назва проєкту не відповідає його змісту, а запропонована редакція не відповідає вимогам законодавчої техніки.

Перший заступник голови регламентного комітету Сергій Євтушок зазначив, що парламент часто ухвалює законодавчі ініціативи, не звертаючи уваги на застереження фахівців, через політичний лобізм. Він нагадав, що у разі серйозної критики закон можна оскаржити у Конституційному суді України. Враховуючи критику та зауваження, цей законопроєкт має багато перешкод на своєму шляху до реалізації.

Раніше Інформатор писав, що голова Ukrainian Gambling Council Антон Кучухідзе також гостро висловився про інший законопроєкт Гетманцева - 9256-д про гральний бізнес. Кучухідзе вважає, що його норми знищать легальний гральний бізнес та повернуть монополію лотерейних операторів. На його думку, йдеться зовсім не протидію корупції та розв'язання питання лудоманії в армії, а Гетманцев відстоює інтереси певних кіл азартного бізнесу.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.