Станом на 23 серпня через бойові дії та з інших причин знеструмлений 531 населений пункт
У більшості регіонів України знизилось споживання електроенергії через спадання спеки. Застосування графіків відключення світла не прогнозуються. Про це 23 серпня повідомили в Укренерго.
22 серпня внаслідок російських обстрілів була пошкоджена одна з ліній електропередачі, що живлять Запорізьку атомну електростанцію. Внаслідок цього – надійність живлення ЗАЕС знижена. Енергетики чекають дозволу військовослужбовців на проведення ремонтних робіт.
"Завдяки зниженню температури у західних, північних та центральних областях – рівень споживання знизився. 23 серпня станом на 09:30 він на 6,9% нижчий, ніж попередньої доби. Тож використовуйте, будь ласка, електроенергію ощадливо у період максимального споживання – з 20:00 до 22:00. Заходи обмеження споживання сьогодні не прогнозуються. Однак енергосистема все ще відновлюється після восьми масованих атак росіян, у ній зберігається дефіцит потужності, а на енергооб’єктах тривають аварійні та планові ремонти", - вказали в Укренерго.
22 серпня на запит НЕК «Укренерго» Україна залучала аварійну допомогу з енергосистеми Словаччини. Протягом доби Україна імпортуватиме електроенергію з Польщі, Румунії, Словаччини, Угорщини, Молдови. Загальним обсягом 19 010 МВт-год, з максимальною потужністю в окремі години до 1581 МВт. Експорт електроенергії не відбувається і не передбачається.
Через бойові дії та з інших причин повністю або частково знеструмлений 531 населений пункт. В результаті бойових дій є знеструмлення у Донецькій, Дніпропетровській, Запорізькій, Миколаївській, Харківській, Херсонській, Миколаївській областях. З технічних причин знеструмлювались споживачі на Київщині та Дніпропетровщині.
НЕК «Укренерго» провела другий спецаукціон на придбання автоматичних резервів відновлення частоти (аРВЧ) строком на 5 років, під час якого учасники продемонстрували високий рівень конкуренції. Попередньо, всі учасники аукціону – 35 компаній, які зробили 807 пропозицій – є переможцями. З пропозицій, які перемогли, 41 одиниця генерувального обладнання. Близько 90% учасників аукціону – нові для енергетичного ринку компанії. На аукціоні «Укренерго» купувало 2 види послуг з надання аРВЧ:
Остаточні результати опублікують після періоду оскарження, визначеного правилами ринку. За попередніми результатами, в середньому було придбано 240 МВт резервів на послугу завантаження в кожній годині, що складає більше ніж 41% від виставленої на аукціон потреби. Також закуплено в кожній годині, в середньому, близько 260 МВт послуг із завантаження та розвантаження (симетричний резерв) – 62% від потреби. В середньому, ціни пропозицій завантаження коливалися в діапазоні від 484 до 971 гривні за мегават, а на симетричний резерв – від 1 049 гривень до 1 330 гривень за мегават. Гранична ціна на послуги з придбання резервів складає 1 339 гривень за мегават. Переможці аукціону з надання послуг аРВЧ матимуть фіксований у євро контракт з НЕК «Укренерго» на 5 років, з відтермінуванням початку надання послуги на один рік. Тобто, інвестори матимуть час до жовтня 2025 року, щоб побудувати нову електроустановку та пройти сертифікацію обладнання. Тож, уже через рік в українській енергосистемі з’являться нові балансуючі потужності. Допоміжні послуги з надання автоматичного резерву відновлення частоти – це послуги з готовності генерувального обладнання постійно реагувати на зміну міждержавних перетоків між енергосистемами України та сусідніх держав. Цей резерв надається автоматично, а час повної активації не перевищує 15 хвилин. Такий вид резерву необхідний для стабільної збалансованої роботи енергосистеми. Варто додати, що 15 серпня «Укренерго» придбало на спецаукціоні 99 МВт резерву підтримки частоти на 5 років. Ці резерви дозволяють забезпечити стабільну синхронну роботу європейської та української енергосистем.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.