Експерт з економічних питань Михайло Крапивко назвав три аспекти, які впливають на падіння національної валюти
Податкова політика влади, протистояння з бізнесом, несправедливий принцип мобілізації – все це, за словами експерта з економічних питань Михайла Крапивка, впливає на стійкість гривні. Більш детально про ситуацію він розповів в коментарі Інформатору.
Михайло Крапивко назвав три аспекти, які впливають на курс національної валюти. Проте, зауважив він, чинників для цього набагато більше.
«Наприклад, влада заявила, що планує збільшити військовий збір для підприємців. Що робить бізнес? Бізнес враховує, що у нього завтра виникне додатковий ризик і додаткові витрати. Що він при цьому робить? Перше – піднімає ціни, тобто йде інфляція, по-друге, він приймає рішення - чи продовжувати підприємницьку діяльність чи згортатися. Якщо згортатися, то треба захистити власні кошти - розпродавати активи, переводити гроші у тверду валюту, та виїжджати за кордон», - каже Крапивко.
Другий аспект, який назвав експерт, стосується ситуації в автотранспортній галузі країни.
«Дії нашої влади щодо зняття з рейсів водіїв-дальнобійників, про які заявила Асоціація перевізників, має наслідки. Тобто, стає більш проблемним вивіз на експорт продукції і ввезення імпорту. А це має пряме відношення до зовнішньо-валютного балансу. Тому що ми недоотримуємо валюту і як слідство – зростає попит на пропозиції, а це - підвищення курсу валют», - сказав Крапивко.
Щодо третього аспекту, то тут експерт пояснив реакцію українців на зліт цін, зокрема – на паливо.
«Громадяни, які бачать , що у нас стрімко почали зростати ціни, наприклад на паливо, що у нас перебої зі світлом і обговорюється подорожчання електроенергії, що роблять? Вони будь-яку вільну копійку переводять у валюту. Таким чином, попит на валюту збільшується , ціна на валюту збільшується. Я можу ще навести приклади. Зокрема, спробу введення податку на бездітність чи малодітність, обговорення в Мінфіні інших питань, спрямованих на те, як більше зібрати податків, заяви наших депутатів та інше. От все те, що робить влада - дається взнаки на нашій національній валюті», - резюмував Михайло Крапивко.
Нацбанк 3 травня заявив про пакет нових валютних правил. У новому пакеті НБУ сім пунктів із різноманітними послабленнями. І хоча фінансисти вважають ситуацію на міжбанку відносно стабільною, але не виключають нових подорожчань долара. Особливо у разі збільшення попиту під нові правила НБУ та оборонні закупівлі.
Загальну вартість усіх валютних пом'якшень на цей рік у НБУ оцінюють у $5,5 млрд.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.