Карати гривнею будуть за джипінг, тобто їзду "січеною місцевістю", або звичайним бездоріжжям, на автівках великої прохідності в межах заповідників, причому штрафи сягатимуть 25 тис. грн
Уряд готується суттєво посилити покарання за порушення порядку відвідування заповідних територій. Йдеться про джипінг - їзду "січеною місцевістю", або звичайним бездоріжжям, на автівках великої прохідності в межах заповідників. Тепер, щойно перетнувши "кордон" такої зони, кожен водій наражатиме себе на штраф у розмірі до 25 тис. грн.
Законопроєкт про збільшення штрафів за джипінг днями схвалив Кабмін. Проєкт дозволяє пересуватися в заповідних територіях на авто лише дорогами загального користування, вулицями населених пунктів та приватними територіями. За всі інші "маршрути" доведеться сплатити чималі штрафи.
Їхній розмір також прописаний в проєкті. Так, за джипінг у заповідниках, тобто пересування бездоріжжям на позашляховиках, квадроциклах, багі чи мотоциклах класу ендуро, стане дорожче одразу у 50 разів. Як зазначає заступник міністра захисту довкілля та природних ресурсів Олександр Краснолуцький, наразі штраф за таке порушення складає від 153 до 408 гривень для громадян та 255-510 гривень – для посадових осіб.
У 2023 році було виписано штрафів усього на 4500 гривень, із яких поки що сплатили лише 493 грн. Збитків об’єктам природно-заповідного фонду завдано на 7 мільйонів гривень, а відшкодовано лише на 913 тис. грн.
У випадку прийняття нового закону громадяни-порушники платитимуть від 8500 до 17 тис грн штрафу за нелегальний джипінг, а посадові особи – від 17 тис до 25,5 тис грн.
Нагадаємо, днями Інформатор писав про те, що Уряд пропонує збільшити податки на автогаз у п’ять разів. Цей крок, як повідомляв Інформатор, нібито є рекомендацією ЄС щодо наближення законодавства країни до європейського у частині акцизного податку. Втім, аналітики порахували, що, якщо Верховна Рада підтримає таку пропозицію, податок на автогаз в Україні буде чи не найвищим серед країн ЄС.
Також ми розповідали, що МВС пропонує зменшити вартість послуги з нанесення спеціальних індивідуальних та дублюючих ідентифікаційних номерів транспортних засобів. Відповідна пропозиція міститься у проєкті постанови, що днями оприлюднило міністерство. В документі встановлюються розміри плати за надання послуг, у т.ч. - підрозділами Експертної служби.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.