Кількість кримінальних справ проти бізнесу зросла в рази, але більшість не має вироків: що відбувається

За 2023 рік кількість кримінальних справ проти бізнесу зросла у 2,6 раза

Бізнес, суд
Більшість кримінальних справ проти бізнесу не мають вироків

У 2023 році 5015 українських приватних компаній згадувалися в судовому реєстрі як фігуранти кримінальних справ. Кількість проваджень зросла у 2,6 раза за рік. Про це пише 15 липня Forbes.

В Україні кількість кримінальних справ проти бізнесу зросла в рази. Про це повідомив сервіс Опендатабот з посиланням на судовий реєстр. Минулий рік став рекордним за кількістю відкритих кримінальних проваджень проти бізнесу – 43 138.

  • З 5015 компаній шість згадувалися у справах про легалізацію (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, та чотири – про колабораційну діяльність.
  • 2839 компаній вже стали фігурантами у кримінальних провадженнях у 2024 році. З них одна компанія згадується у контексті звинувачення за держзраду, три – за колабораціонізм та ще 10 – за відмивання коштів.

Кількість кримінальних справ проти бізнесу зросла в рази, але більшість не має вироків: що відбувається 1

«До 80% кримінальних справ проти бізнесу не мають вироків або справи взагалі не доходять до суду. Компанії отримують паперові листи від прокуратури щодо закриття справ, але не можуть використати ці документи для підтвердження своєї репутації через його паперовий формат, чинність якого складно підтвердити», - зазначає Опендатабот.

Вирішенням проблеми могло б стати посвідчення таких документів електронним підписом – з відповідною ініціативою Опендатабот звернувся до Офісу Генеральної прокуратури. Проте Офіс Генпрокуратури відхилив пропозицію про електронний підпис на відповідях органів процесуального керівництва у кримінальних провадженнях.

Український бізнес занурився в песимізм - опитування НБУ

Бізнес у червні вдруге поспіль надав негативні оцінки ділової активності. Серед причин, що на це вплинули виділяють:

  • збереження невизначеності щодо тривалості війни;
  • зростання витрат бізнесу через дефіцит електроенергії внаслідок російських атак на енергосистему та підвищення тарифів;
  • слабкий інвестиційний попит;
  • погіршення курсових очікувань;
  • несприятливі тенденції на ринку праці;
  • значний дефіцит кваліфікованих працівників.

Підприємства промисловості послабили оцінки щодо результатів своєї діяльності на найближчу перспективу під впливом погіршення безпекової ситуації, значних перебоїв зі світлом та зростання виробничих витрат: секторальний індекс у червні становив 45.5 (у травні – 48.8). Підприємства торгівлі зберегли негативні очікування на тлі ускладнення ситуації з енергопостачанням, підвищення тарифу на електроенергію та погіршення курсових очікувань: секторальний індекс – 46.4 (був – 47.7).

Детальніше з результатами щомісячного опитування підприємств за червень 2024 року можна ознайомитися в підрозділі "Щомісячні опитування бізнесу" розділу "Публікації" офіційного інтернет-представництва Національного банку. Публікацію результатів щомісячного опитування розпочато у форматі "Відкриті дані". Результати наступного опитування (за липень 2024 року) опублікують першого робочого дня серпня 2024 року.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube