Додатково йти до ТЦК і СП треба у випадку, якщо дані були внесені в реєстр «Оберіг» некоректно.
Після того, як 18 червня цього року у застосунку Резерв+ з'явився QR-код, електронний військово-обліковий документ отримав таку саму юридичну силу, як і паперовий. Це означає, що не потрібно носити з собою паперовий військовий квиток, а достатньо мати застосунок на мобільному телефоні. Про це у коментарі РБК-Україна розповіли у Міноборони.
Як пояснив речник міністерства оборони Дмитро Лазуткін, зараз електронний військово-обліковий документ має таку саму юридичну силу, як паперовий. Проте є випадки, коли потрібно особисто з’являтися в ТЦК.
"Документ містить QR-код, завдяки якому уповноважені органи (поліція та ТЦК) можуть перевіряти чинність документа простим шляхом – через камеру на смартфоні. Також в документі є персональні та службові дані, інформація щодо дати ВЛК, щодо відстрочки чи бронювання", – зазначив Лазуткін.
Тому через Резерв+ можна виконати норму закону, який набув чинності 18 травня цього року, додав речник Міноборони.
"Додатково йти до ТЦК і СП треба у випадку, якщо дані були внесені в реєстр "Оберіг" некоректно, або якщо людина порушила правила військового обліку. Також до ТЦК і СП слід з'явитися тим, хто має бронювання, право на відстрочку або отримав направлення на ВЛК чи мобілізаційне розпорядження", – пояснив Дмитро Лазуткін.
Функціонал додатка Резерв+ розширили й там доступна функція "Виправити дані онлайн". Така опція передбачена для двох випадків:
Для цього можна заповнити заявку, яка надійде до реєстру "Оберіг" для виправлення даних. Далі цю інформацію оновлять дистанційно.
Як писав Інформатор у травні цього року, що в Міноборони заявили про плани додати у застосунок Резерв+ функцію електронних скерувань на військово-лікарську комісію. Вона з'явиться вже улітку 2024 року, коли цей додаток оновлять.
"Не здійснюючи візит до ТЦК та СП для того, щоби виключно отримати направлення на ВЛК, ми зможемо його у зручному вигляді отримати у додатку. Загалом план наступний - щоб і ТЦК і СП, і військово-лікарська комісія для військовозобов'язаних були максимально зручними, більшість процесів були цифровими, ті, які тільки можливо зробити цифровими, і щоб це було зручно для громадян", - пояснила заступниця міністра оборони Катерина Чорногоренко.
Напередодні Чорногоренко запевнила, що військовозобов'язані не будуть отримувати електронні повістки ні в мобільному застосунку Резерв+, ні на електронну пошту.
Інформатор писав, чому не виходить авторизуватися у застосунку Резерв+.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.