Військовий рекрутинг: як потрапити в потрібний підрозділ на обрану посаду

Міноборони оновило правила військового рекрутингу

Мобілізація, рекрутинг
Рекрутинг до ЗСУ

Набрали чинності чергові зміни в процесі рекрутингу до ЗСУ. Тепер усі громадяни, що завчасно обиратимуть собі посаду і підрозділ та добровільно долучатимуться до війська по мобілізації після проходження ВЛК направлятимуться в спеціальні батальйони резерву. Про це 19 червня пише Dev.ua.

В рекрутинговій агенції Lobby X пояснили, що тепер усі громадяни, що завчасно обиратимуть собі посаду і підрозділ та добровільно долучатимуться до війська по мобілізації після проходження ВЛК направлятимуться в спеціальні батальйони резерву.

«На базі цих батальйонів рекрути будуть проходити базову загальну військову підготовку (БЗВП) або будуть відправлені на проходження БЗВП до Навчальних Центрів у відрядження. Після навчання — відправлені до обраних підрозділів на службу згідно з рекомендаційними листами наказом Головнокомандувача на переведення», - уточнили в Lobby X.

У такий спосіб нові правила унеможливлюють «помилковий» розподіл при випуску із навчальних центрів та інші «казуси», оскільки в разі потрапляння на БЗВП у НЦ — рекрути вже перебуватимуть в статусі військовослужбовців військових частин батальйонів резерву.

Покроково призов добровольців за мобілізацією відбуватиметься в такий спосіб:

  • Вибір посади та підрозділу, відправка резюме.
  • Запрошення на співбесіду, успішне проходження відбору
    Якщо ваш підрозділ пріоритетний — одразу отримання рекомендаційного листа від підрозділу. Якщо ваш підрозділ непріоритетний — погодження підрозділом вашого призначення в Генштабі, після чого отримання рекомендаційного листа від підрозділу.
  • ⁠Візит в ТЦК разом із рекомендаційним листом, проходження ВЛК.
  • Відправка до батальйону резерву та зарахування до його складу
    ⁠Якщо є відповідна навчальна база у конкретного батальйону резерву — проходження БЗВП на базі батальйону. Якщо відповідної спроможності на базі батальйону резерву немає — відправка у відрядження на навчання в НЦ та подальше повернення з відрядження до батальйону резерву після завершення БЗВП.
  • Після завершення навчання — переведення Наказом ГК до вашого підрозділу згідно з Рекомендаційним Листом та зарахування до складу відповідної військової частини

Як і раніше, важливо контролювати статус пріоритетності підрозділу, про що можна дізнатись після співбесіди. І контролювати видачу рекомендаційного листа вам лише після погодження підрозділом вашого призначення в Генштабі. Ці зміни стосуються як пріоритетних, так і непріоритетних підрозділів ЗСУ та саме тих добровольців, які долучаються до армії за мобілізацією.

Алгоритм залучення добровольців до ЗСУ на контрактну службу залишається без змін: кандидатів відправлятимуть на проходження БЗВП до Навчальних Центрів і після того розподілятимуть до підрозділів згідно з рекомендаційними листами.

Алгоритм долучення до підрозділів, які не в складі ЗСУ, — як раніше індивідуальний до кожного відповідного військового формування. Про нього ви дізнаєтесь на етапі співбесіди з відповідним підрозділом.

Наступ Росії у 2024 році: які прогнози аналітиків

Як пише The New York Times, старший науковий співробітник Євроазійської програми Інституту досліджень зовнішньої політики Бен Баррі вважає, що Росія зберігає значну перевагу в живій силі та вогневій могутності. А колишній офіцер морської піхоти США та дослідник військової стратегії Росії у Королівському коледжі Лондона Роб Лі прогнозує, що РФ продовжить свої наступальні операції протягом більшої частини року. Водночас він також припускає, що Росія може зіткнутися з дефіцитом танків і бронетехніки. Бо завдяки достатній кількості артилерійських боєприпасів, ЗСУ успішно знищують техніку ворога.

Українські та західні військові аналітики вважають, що стратегія Росії щодо відкриття нового фронту на північ від Харкова була спрямована на розтягнення обмежених сил України та послаблення її оборони на Донбасі та півдні країни. Проте, на думку Роба Лі, російські війська не досягли значних успіхів у харківському наступі.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube