У Монобанку вказують, що за зарахування SWIFT-платежу з їхнього боку відсутня комісія
Чоловік вирішив вивести гроші на картку Монобанк. Однак з нього зняло велику комісію. Він вимагає пояснили, як цього уникнути у майбутньому.
Про це йдеться у публікації Мінфіну. Користувач розповів, що заробляє як фрілансер. За написання та розміщення статей на сервісі Collaborator у нього накопичилося близько 200 доларів, які він вирішив вивести на картку Монобанк.
Раніше чоловік вже проводив такі операції, щоправда, з доларом. Цього ж разу він вирішив заощадити, адже зауважив, що, окрім комісії у 15% від суми, яку забирає сервіс, при виведенні коштів за допомогою SWIFT-платежу доларами списується ще 3% від суми, а якщо євро — всього 1%.
"Загалом зайшов на Монобанк, вибрав єврову карту, відправив реквізити на пошту та вбив на сервісі Collaborator. І надіслав гроші на рахунок… Ось думаю скоро розбагатію. Але де там, наступного дня приходить мені не 170,63 євро, а жалюгідні 145,63 євро", - ділиться користувач.
Чоловік одразу звернувся до Монобанку із проханням пояснити, чому така велика комісія. Також він попросив вказати, як цього уникнути у майбутньому.
У Монобанку клієнтові повідомили, що за зарахування SWIFT-платежу з їхнього боку відсутня комісія. Але залежно від типу комісії, яку обрав відправник, а також кількості банків "трасою" платежу і їх умов обслуговування кореспондентських рахунків, можуть виникати додаткові комісії. Згідно зі стандартами SWIFT, існують такі типи комісії:
"Банк, як одержувач, не може знати, яким маршрутом піде платіж (банки-кореспонденти використовують різні траси платежів на власний розсуд), а відтак, чи буде комісія і яка. Найнадійніший спосіб - використовувати тип комісії OUR для свіфтів, якщо таке можливо обрати під час відправки", - прокоментувала заступниця голови Монобанку Юлія Акуленко.
Щодо наявності комісії посередників, то це, за її словами, залежить від банків відправника/одержувача, суми платежу та маршруту платежу. Водночас у Монобанк кажуть, що кращий спосіб для отримання євро, і в таких маленьких сумах - SEPA. Там таких комісій не буде. У фінустанові запевняють, що саме реквізити SEPA зараз показують пріоритетно для клієнтів.
"Якщо платіж був доставлений до нас маршрутом, при якому була списана комісія, а до іншого банку платіж пішов іншим маршрутом і не було комісії, то може бути зворотна ситуація, що до нас платежі заходять без комісії, а на інший банк піде платіж іншим маршрутом і комісія виникає", - пояснила Акуленко.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.