Спільнота водіїв у США подала колективний позов проти південнокорейського автовиробника, стверджуючи, що той ігнорував багаторазові скарги про проблему із лакофарбовим покриттям
Спільнота власників Genesis в Нью-Йорку подала проти автовиробника колективний позов. У ньому автомобілісти стверджують, що компанія Hyundai проігнорувала багаторазові повідомлення клієнтів про проблему із лакофарбовим покриттям їхніх автомобілів. Згідно з позовними документами, питання до шару фарби, яким вкривають Genesis, виникає через 2-3 роки з моменту виробництва автівок.
Лак, яким покривається автомобіль поверх фарби, починає окислюватися, що призводить до лущення шару фарби. Першими про це повідомили власники білих автівок Hyundai, тепер до них додалися колеги з автомобілями інших кольорів. Про подання позову повідомляє видання Carscoops.
Автовласники вимагають від виробника грошової компенсації. У позовних документах йдеться про те, що орієнтовна вартість ремонту пошкоджених кузовних панелей варіюється від 200 до 1800 доларів. Також там зазначається, що власники обурені тим, що Hyundai "не брала на себе майже ніякої відповідальності".
Деякі з них розв'язали проблему самотужки, проте є водії, які також вважають, що ремонт не вартує своїх грошей, адже є ризик, що в майбутньому проблема повториться, тому продовжують їздити на автомобілі з проблемним лаком. Повідомляється, що мають цю проблему такі моделі, як Hyundai Genesis 3.8 Sedan й Genesis G80, проте невідомо, чи має таку проблему Genesis Coupe, який продавався в США з 2010 по 2016 рік.
Що характерно, колективний позов складено, як претензія про "шахрайство з особистим майном". Справу було подано 15 березня 2024 року, зараз її розглядають в окружних судах США та Східному окружному суді Нью-Йорка.
Нагадаємо, днями Інформатор повідомляв про те, що у США відкликатимуть понад 125 тисяч автомобілів Tesla, у яких виявили несправність однієї з систем. Йдеться про безпеку, точніше, систему попередження про непристебнуті ремені безпеки. Причому хибу виявили як у нових автівках, так і в тих, що були випущені 10 та більше років тому - і, відтак, вже опинилися в Україні.
Також ми писали, що японський автовиробник Mazda відкликає близько 10 тисяч нових CX-90. Причиною стало повідомлення Національного управління безпеки дорожнього руху США (NHTSA) про те, що гальма у цих автівок активуються на швидкості 15-25 км/год, через що виникає ризик аварійної ситуації на дорозі. Причиною цього є неправильне програмування модуля керування транспортним засобом.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.