Крафтовий алкоголь: перші ліцензії на виробництво отримали підприємці з Одеської та Київської областей

Малі виробники спиртових дистилятів отримали перші ліцензії на виробництво крафтових алкогольних напоїв

Кабмін, алкоголь
Крафтового алкоголю стане більше

В Україні видано дві перші ліцензії на виробництво спиртових дистилятів та спиртних напоїв. Їх отримали малі виробники з Одеської та Київської областей. Тепер вони мають можливість створити свою власну справу та переробити сільськогосподарську продукцію на продукцію з доданою вартістю, яка матиме попит на внутрішньому та зовнішньому ринках.

Можливість ліцензувати виробництво малі підприємці отримали після прийняття Урядом постанови, яка спрощує отримання ліцензії на виробництво.

«Наприклад, малі виробники отримали право подавати замість атестата виробництва декларацію відповідності матеріально-технічної бази малих виробництв дистилятів вимогам законодавства, яка зареєстрована Держпродспоживслужбою», - пояснюють в Міністерстві аграрної політики.

Постанова прийнята на виконання Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо спрощення умов виробництва дистилятів суб'єктами малого підприємництва».

Згідно з новими правилами, малі виробники дистилятів повинні подавати звіт про обсяги виробленої та реалізованої продукції щоквартально (замість щомісяця). Також зменшено штраф за неподання чи неправильне подання такої звітності з 17 500 грн до 1020 грн. Вартість ліцензії на гуртову торгівлю спиртними напоями для малих виробників дистилятів зменшено 500 000 грн до 30 000 грн.

До прийняття нормативних актів, крафтовий сегмент спиртних напоїв в Україні, був відсутній або функціонував в тіні через складну регуляторну базу.

«Тепер виробники мають можливість створити свою власну справу та переробити сільськогосподарську продукцію у продукцію з доданою вартістю, яка матиме попит на внутрішньому і зовнішньому ринках. Крім цього, це дає підґрунтя для розвитку напоїв з особливими якостями та характеристикам, які можуть бути зареєстрованими як географічні зазначення та стати візитівкою нашої країни, стимулюватиме розвиток гастротуризму в Україні», - зауважують в Мінагро.

Уряд запровадив компенсаційні програми для роботодавців за працевлаштування людей з інвалідністю

Роботодавці можуть отримувати цілу низку компенсацій. 

  • За облаштування робочих місць для осіб з інвалідністю. Роботодавцям, які приймають на роботу людей з інвалідністю І та II груп й облаштовують під їхні потреби робочі місця, держава здійснює компенсацію. За облаштування робочого місця для людини з інвалідністю І групи — до 106,5 тисяч гривень, для людини з інвалідністю II групи — 71 тисячу гривень. Заяву можна подати лише протягом 90 днів з дня працевлаштування особи з інвалідністю.
  • За працевлаштування зареєстрованих безробітних. За працевлаштування осіб з інвалідністю, які мають статус зареєстрованого безробітного, держава компенсує 50% фактичних витрат на оплату праці, але не більше розміру мінімальної заробітної плати (наразі це 8000 тисяч гривень). Загальний термін компенсації протягом року становить 6 місяців. Рішення про надання або відмову у наданні компенсації приймається центром зайнятості протягом 5 календарних днів з дати отримання всіх даних, в тому числі отриманих від ДПС та ПФУ. Компенсація виплачується кожен непарний місяць роботи з дня працевлаштування.
  • За працевлаштування людей з інвалідністю, які мають статус внутрішньо переміщеної особи. Роботодавець, який працевлаштував ВПО з інвалідністю, може отримувати компенсацію у розмірі мінімальної заробітної плати протягом 6 місяців.

З більш докладною інформацією про такі компенсації можна ознайомитися за посиланням.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube