Одразу 13 аналітичних центрів розкритикували плани Мінфіну щодо підвищення податків

Аналітичні центри проаналізували урядовий законопроєкт №11416 та зробили спільну заяву до уряду

Податок, Кабмін
Аналітичні центри проаналізували урядовий законопроєкт про збільшення податків

Аналітичні центри проаналізували урядовий законопроєкт №11416 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» та зазначають, що проєкт містить низку вкрай негативних норм, які завдадуть значної шкоди економіці. Спільна заява опублікована 25 липня на сайті Економічна Експертна платформа.

Фахівці з економічних та фінансових питань зазначають, що законопроєкт №11416 містить низку вкрай негативних норм, які завдадуть значної шкоди економіці. Зокрема, це такі норми:

  • Підвищення ставки військового збору з 1,5% до 5%.  Вкрай негативна пропозиція, призведе до подальшої тінізації заробітних плат та пригнічення економічної активності. Розрахунок Мінфіну є завищеним - він є механічним і не враховує наслідки тінізації
  • Встановлення обов’язку сплати військового збору. Найбільш негативна пропозиція Мінфіну з усіх запропонованих. Податок з обороту є вкрай негативним для економіки, спотворює конкуренцію, дискримінує українських виробників. Пропонується не вводити нових податків, розв'язувати задачу тимчасовим підняттям наявних на визначений термін. Замість податку з обороту - підняти ставку ПДВ на рівень, який дозволить отримати вказані надходження
  • Впровадження акцизного податку на солодкі напої. За змістом акцизного податку, він має бути пропорційним суспільній шкоді від споживання продукту. Відтак, якщо шкідливим вважається цукор, то податок доцільно встановлювати з диференціацією за вмістом цукру (наприклад нижчу ставку для напоїв із вмістом цукру від 5 до 9 г, та вищу - для напоїв із вмістом цукру понад 9 грамів на 100 мл напою). При цьому напої з вмістом цукру нижче порогового, що містять “інші підсолоджувальні та ароматичні речовини” не мають підпадати під такий податок.

На думку експертів, надзвичайно обтяжливою для держави та бізнесу є пропозиція Мінфіну пошуку додаткових надходжень за рахунок впровадження нових податків, які передбачають додаткові форми звітування, впровадження нових процедур адміністрування та контролю (військовий збір, податок з обороту).

«Більш раціональним рішенням був би пошук резервів за рахунок підвищення ефективності роботи органів контролю (показники результативності), руйнування чинних схем ухилення від оподаткування (контрабанда, контрафакт, нелегальна торгівля, неофіційна заробітна плата тощо), автоматизація бізнес-процесів та тимчасового підвищення ставок вже наявних податків», - вважають фахівці.

Також, додають вони, одночасно з пошуком додаткових доходів за рахунок бізнесу, важливим рішенням було б скорочення другорядних видатків загальнодержавного бюджету.

Аналітичні центри закликають народних депутатів та Міністерство фінансів провести фахове обговорення всіх альтернатив та визначити для подальшої реалізації найменш шкідливі для економіки норми.

Уряд пропонує ввести 5% податку на дохід Київстар, Vodafone та lifecell від мобільного зв’язку

У пакеті підвищення ставок військового збору для ФОПів та інших представників бізнесу, який урядовці запропонували на розгляд парламенту, операторам мобільного звʼязку планують підвищити податок до 5%

Президент «Київстару» Петро Чернишов вважає, що цей податок торкнеться всіх громадян. А за оцінкою ексчлена правління Інтернет асоціації України (ІнАУ) Олександра Глущенка, до кінця року абонентська плата зросте на 20-30% з урахуванням податку. 

Пресслужба «Київстару» підтвердила, що збільшення податків може вплинути на вартість тарифів, не уточнивши, на скільки. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube