В Державній податковій службі України пояснили, куди можна подати повідомлення про корупцію
Державна податкова служба України та її територіальні органи підключено до Єдиного порталу повідомлень викривачів. В ДПС запевняють, що він є безпечним та конфіденційним каналом для викривачів. Про це податківці повідомили 9 квітня на своєму офіційному сайті.
В ДПС пояснюють, що єдиний портал повідомлень викривачів – це інформаційно-комунікаційна система, яка має комплексну систему захисту інформації з підтвердженою відповідністю згідно із Законом України «Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах».
«Портал є безпечним та конфіденційним каналом для викривачів. Він мінімізує людський фактор, унеможливлює втручання в систему і витік інформації та гарантує заявникам дотримання умов анонімності та конфіденційності, надійний захист персональних даних. Система забезпечує збирання, зберігання, використання, захист, облік, пошук та узагальнення повідомлень та іншої інформації від викривачів, у тому числі даних про їх статус, стан та результати розгляду їх повідомлень», - йдеться в повідомленні податкової служби.
Викривачі через Портал можуть повідомляти про факти корупції в апараті ДПС та її територіальних органах, свідками яких вони стали.
Про відомі факти таких правопорушень, українцям пропонують повідомляти:
До Верховної ради України подали на розгляд законопроєкт щодо внесення змін до податкового кодексу, які стосуються впровадження спеціальних умов управління податками для тих, хто активно дотримується податкових законів №11084 від 13.03.2024 року. Його суть полягає у бажанні держави створити прозорі та довірчі відносини між податківцями та бізнесом. Про це Інформатору розповів адвокат "ДЕГА Партнерз" Ігор Дерев'янко.
За його словами, документом пропонується надання певних переваг підприємствам та ФОПам, які сумлінно сплачують податки та відповідають певним критеріям щодо оборотів, рівня заробітних плат та кількості працевлаштованих. Також хочуть впровадити «комплаєнс- менеджеру» - щось на кшталт посередника між податковою та підприємцем, який має допомагати і асистувати бізнесу.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.