Люди з російським паспортом можуть продовжити посвідку про тимчасове проживання в Україні: які умови

Громадяни РФ, які проживають в Україні, можуть продовжити дію посвідки про тимчасове проживання в нашій країні, надавши свідоцтво про шлюб, возз’єднання сім’ї або влаштування на роботу

Паспорт, Росія
Громадяни з паспортом Росії можуть продовжити посвідкупро тимчасове проживання в Україні

Після повномасштабного вторгнення Росії, її громадян посвідками на проживання не документували. Тепер документування громадян РФ посвідками на тимчасове проживання вперше здійснюється за умови в’їзду на територію України за довгостроковою візою D. Про це пишуть 29 лютого Факти з посиланням на Міграційну службу.

Громадяни з паспортом Росії можуть продовжити посвідку про тимчасове проживання в Україні . Про це розповів начальник Центрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби у Києві та Київській області В’ячеслав Гузь.

За його словами, під час повномасштабної війни з Росією Україна продовжує демонструвати гуманне та демократичне ставлення до її громадян, які довго проживають на українській території.

"Сьогодні вони можуть обміняти посвідку на проживання до останнього дня його закінчення, але лише на підставі шлюбу, возз’єднання сім’ї чи працевлаштування. Для цього у законодавстві з’явилася новела – процедура продовження терміну проживання на період, необхідний для документування посвідкою", – зазначив чиновник.

Гузь пояснив, що документи від громадян РФ, які до початку вторгнення приймала Міграційна служба протягом лютого 2022 р., були відпрацьовані відповідно до вимог законодавства – на той час воно не передбачало жодних обмежень до цієї категорії громадян, і тому документи їм були видані.
Коли Росія здійснила вторгнення, її громадян посвідками на проживання не документували.

"Тепер документування громадян РФ посвідками на тимчасове проживання вперше здійснюється за умови в’їзду на територію України за довгостроковою візою D. Це наслідок введення візового режиму з Росією", – резюмував представник Міграційної служби.

Як замінити паспорт за кордоном: інструкція для українців

під час воєнного стану українці, які проживають за кордоном, можуть  продовжити термін дії закордонного паспорта. Для цього потрібно звертатися до посольства або консульства з відповідною заявою. 

Заява про продовження терміну паспорта подається особисто власником документа. Це можливо тоді, коли людині вже виконалося 18 років. У випадку, якщо йдеться про дитину віком до 16 років, заяву про продовження терміну дію закордонного паспорта повинні подавати батьки або законні опікуни. 

Якщо власник паспорта старший за 16 років, потрібно підготувати такі документи:

  • закордонний паспорт, термін дії якого необхідно продовжити;
  • паспорт або інший документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України (за наявності).

Андрій Шабельников висловлює свою точку зору щодо того, що бізнес може вимагати від країни зараз, в умовах війни. Чи це лише припинення тиску, чи можна очікувати на якісь преференції, наприклад, немобілізацію працівників бізнесу, які сумлінно виконують свої податкові зобов'язання? Долучайтеся до нашого відео, щоб дізнатися думку експерта та зрозуміти, які можливості має бізнес у таких складних умовах.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube