Юрист пояснив, куди звертатися за кордоном, якщо закінчився термін дії паспорта
Близько 2 мільйонів українців досі знаходяться за кордоном. Чимало громадян вирішили будувати життя в інших країнах. Відповідно, актуальне питання щодо того, що робити у випадку, коли дія того чи іншого документа втрачається. Керуючі партнерами юридичної компанії Муренко, Курявий і Партнери Олександр Курявий та Нікіта Муренко 26 лютого пояснили, що робити, щоб продовжити дію закордонного паспорта українцям.
Як передає портал Факти, під час воєнного стану українці, які проживають за кордоном, можуть продовжити термін дії закордонного паспорта. Для цього потрібно звертатися до посольства або консульства з відповідною заявою.
Заява про продовження терміну паспорта подається особисто власником документа. Це можливо тоді, коли людині вже виконалося 18 років. У випадку, якщо йдеться про дитину віком до 16 років, заяву про продовження терміну дію закордонного паспорта повинні подавати батьки або законні опікуни.
Якщо власник паспорта старший за 16 років, потрібно підготувати такі документи:
Якщо власник паспорта молодший за 16 років, то потрібно надати такі документи:
"Якщо йдеться про опіку чи піклування, то обов’язково потрібно додати ще документ, який підтверджує повноваження особи як законного представника. Це може бути рішення суду про встановлення опіки або піклування", - пояснили юристи.
Також важливо, що при проходженні процедури за кордоном потрібно завірити документи штампом Апостиль. Зокрема, їх потрібно перекласти на українську мову в установленому законом порядку.
Що стосується дітей, які молодші за 16 років, разом з продовженням терміну дії документа можна також вклеїти фото (за бажанням представника). Зображення повинно відповідати досягнутому нею віку на момент продовження терміну дії паспорта для виїзду за кордон. Якщо власнику документа від 16 до 17 років, то можна вклеїти фото за бажанням дитини.
Влітку 2024 року закінчується експериментальний проєкт щодо одночасного оформлення закордонного та внутрішнього паспорта громадянина України. Проте нововведення може залишитися. Зазначається, що депутати зареєстрували законопроєкт 11017 щодо надання окремих адміністративних послуг громадянам України, у тому числі за кордоном. Документ пропонує законодавче закріплення:
Політолог Володимир Фесенко розкриває, чому новий законопроєкт не слід називати «скандальним» та чому важливо уникати таврування. Розмова про значущість мобілізації та можливі наслідки в разі невтілення цього закону. Приєднуйтеся до перегляду для глибшого розуміння.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.