Масові знеструмлення - у Міненерго розповіли про графік відключення світла 11 червня

Читать на русском

Відключень світла 11 червня не передбачено для підприємств критичної інфраструктури, а також підприємств, які імпортують 80% електроенергії для своїх потреб відповідно до урядової постанови

Читать на русском
Міненерго
Міненерго про ситуацію зі світлом в Україні станом на 11 червня 2024 року

Відключень світла 11 червня не передбачено для підприємств критичної інфраструктури, а також підприємств, які імпортують 80% електроенергії для своїх потреб відповідно до урядової постанови

В Україні через негоду знеструмлено близько 41 тисячі абонентів у 125 населених пунктах. Крім того, плануються обмеження електропостачання для споживачів з 14:00 до 19:00. Про це 11 червня повідомили у Міненерго. 

Минулої доби, 10 червня, через дефіцит генерації, причиною якого є масовані російські атаки на енергетичні об’єкти, застосовувалися обмеження споживачів. Також у невеликому обсязі залучалася аварійна допомога із Польщі. Попередньо поточної доби, 11 червня, застосування графіків погодинних відключень світла планується з 14:00 до 19:00. Однак цілком можливо, що період відключення може бути переглянутий.

"Відключень не передбачено для підприємств критичної інфраструктури, а також підприємств, які імпортують 80% електроенергії для своїх потреб відповідно до урядової постанови", - підкреслили у Міненерго. 

У Харківській області внаслідок ворожого обстрілу відключилась повітряна лінія обленерго. В результаті знеструмились підстанції та приєднані до них побутові споживачі. На Донеччині вночі внаслідок обстрілу території одного з енергетичних підприємств відключилися повітряні лінії обленерго. Внаслідок цього знижувалось виробництво електроенергії на місцевій вітроелектростанції.

У Київській області з технологічних причин відключилась повітряна лінія обленерго. В результаті повністю знеструмились низка підстанцій у Київській та Житомирській областях, а також приєднані до них побутові споживачі. Всіх заживлено.

Через негоду знеструмлено близько 41 тисячі абонентів у 125 населених пунктах у Київській, Кіровоградській, Сумській, Чернігівській та Черкаській областях. Тривають відновлювальні роботи. У Житомирській області внаслідок падіння дерева під час грози пошкоджено газопровід низького тиску, є відключені від газопостачання споживачі.

Рівень води у ставку-охолоджувачі ЗАЕС становить 15,19 метра. Цього достатньо для забезпечення потреб станції. На поточну добу прогнозується імпорт електроенергії – 27 865 МВт-год. Експорту не передбачається.

Німеччина надає Україні підтримку для енергосистеми у понад 30 мільйонів євро

Уряд Німеччини через кредитну установу KfW надає Україні 30,4 мільйона євро у межах проєкту «Підвищення ефективності передачі електроенергії». Відповідну угоду підписано у присутності міністра енергетики України Германа Галущенка у Берліні напередодні Міжнародної конференції з відновлення України. Підписання відбулося за участі Міністра фінансів України Сергія Марченка, Генерального директора з питань сусідства та переговорів щодо розширення ЄС Герта Яна Копмана, представників Уряду Німеччини, голови правління НЕК «Укренерго» Володимира Кудрицького.

«Реконструкція, модернізація та розширення інфраструктури передачі електроенергії є надзвичайно важливими для відновлення та економічного розвитку України. Підвищення енергоефективності та інтеграція з Європою електроенергетичної системи України сприятимуть стабілізації подачі електроенергії. Як наслідок, по всій країні покращаться як умови для господарської діяльності, так і повсякденне життя українців», - підкреслила член правління KfW Крістіан Лайбах.

У межах проєкту передбачається здійснити реконструкцію однієї з підстанцій шляхом запровадження автоматизованої системи керування технологічними процесами. Після модернізації високовольтної підстанції вона відповідатиме вимогам ENTSO-E щодо надійності системи передачі та безпеки мережі, що суттєво покращить синхронну роботу української та європейської енергосистем.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.