Майже половина українців зарообляють менше 10 тисяч гривень, але задоволена поточним місцем роботи: опитування Gradus Research

Другий рік поспіль задоволеність роботою отримує найвищу оцінку серед опитаних українців, зокрема 69% респондентів задоволені поточним місцем роботи, проте інші показники у порівнянні з минулим роком погіршилися

Дослідження
Близько 43% опитаних українців отримують менше 10 тисяч гривень на місяць

Згідно з дослідженням компанії Gradus Research, понад 80% громадян України відчувають незадоволення своїми зарплатами. Проте 69% респондентів задоволені поточним місцем роботи. Загалом, опитування показало зовсім не оптимістичну картину щодо українського ринку праці.

Результати дослідження, які компанія Gradus Research опублікувала в липні показують, що лише 2% українців вважають свої доходи “більш ніж достатніми”. Розподіл зарплат показує наступне:

  • близько 43% респондентів отримують менше 10 тисяч гривень на місяць,
  • 31% мають доходи від 10 до 20 тисяч гривень,
  • близько 21% заявили про зарплату понад 20 тисяч гривень.

Більшість українців незадоволені зарплатами і умовами життя, але задоволені поточним місцем роботи: опитування  Gradus Research 1

При цьому, 56% респондентів вказали на недостатній рівень доходів для покриття щоденних витрат, а 26% зазначили, що їхній дохід абсолютно недостатній для нормального життя.

Ситуація з доходами нестабільна:

  • 26% громадян повідомили про підвищення рівня доходів,
  • 53% зазначили про зниження.

Більшість українців незадоволені зарплатами і умовами життя, але задоволені поточним місцем роботи: опитування  Gradus Research 2

Важливими факторами, що утримують на поточному місці роботи, працівники компаній називають:

  • можливість працювати віддалено (55%),
  • дружню атмосферу в колективі (47%),
  • налагоджені відносини з керівником (39%)
  • комфортні і безпечні умови праці (36%).

Втім дослідження міграційних настроїв українців показало, що 41% опитаних за можливості хотіли би виїхати з країни. Серед них найбільш високе бажання полишити країну мають респонденти з міграційним досвідом — які покинули місце постійного проживання (61%), або покидали, але вже повернулися (58%).

Найбільша міграційна активність спостерігається серед мешканців східного регіону та Києва. Фактори, що підштовхують людей до виїзду, включають питання безпеки, загрозу окупації регіону та невпевненість у майбутньому дітей в Україні, що займає четверте місце серед причин. Цей фактор зараз важливіший, ніж фінансова скрута, зауважують в Gradus Research.

«2024 рік загалом демонструє велику втому суспільства від війни, перенапруження, гіпервисокий стрес, і факт того, що люди перестали розуміти, коли це може скінчитися, призводить до такого зниження оцінки якості життя серед пересічних громадян. Більше того, ми пам’ятаємо, що і 2022, і 2023 рік були більш оптимістичними і з точки зору горизонту завершення війни, люди перебували в очікуванні успішного контрнаступу, що суттєво впливало на оцінку досвіду життя в Україні. Наразі ж бачимо тверезий погляд на існуючі обставини», — коментує результати опитування соціологиня, засновниця і директорка дослідницької компанії Gradus Research Євгенія Близнюк.

Чи схвалюють  українці безпекові угоди України?

Переважна більшість українців (65%) вважають, що безпекові угоди, які підписала Україна з союзниками, є корисними для зміцнення обороноздатності нашої держави. На думку 40% громадян України безпекові угоди здатні щонайменше стримувати ворога. Водночас чверть населення ставиться до них скептично.

Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС). Соціологи наголошують, що з тих 65% безпекові угоди дуже корисними вважають 18%, а решта (47%) вважають їх скоріше корисними.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube