Мешканець Дніпропетровщини отримав код з авторизацією від Ощадбанку та втратив з кредитки 30 400 гривень - що вирішив суд

Читать на русском

Згідно з витягом з Єдиного реєстру досудових розслідувань, невідома особа здійснила переказ коштів з кредитки чоловіка у розмірі 30 400 гривень через платіжну систему MoneySend Funding, зокрема картку ПАТ «Укргазбанк»

Читать на русском
Ощадбанк
Чоловік втратив з кредитки Ощадбанку кошти у розмірі 30 400 гривень

Згідно з витягом з Єдиного реєстру досудових розслідувань, невідома особа здійснила переказ коштів з кредитки чоловіка у розмірі 30 400 гривень через платіжну систему MoneySend Funding, зокрема картку ПАТ «Укргазбанк»

Чоловік отримав на телефон повідомлення з кодом авторизації від Ощадбанку. Він не звернув на це уваги, але потім дізнався про списання з кредитки коштів у розмірі 30 400 гривень. Про це йдеться у рішенні Орджонікідзевського міського суду Дніпропетровської області, опублікованому 15 листопада 2023 року.

30 вересня 2022 року чоловік знаходився вдома, на його телефон, який є фінансовим номером в системі Ощад24, прийшло повідомлення з кодом авторизації від Ощадбанку. Він ніяким чином не відреагував, після чого дізнався про зняття коштів з картки в сумі 15 тисяч гривень та 15 400 гривень. 28 жовтня 2022 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесли відомості про кримінальне правопорушення за ознаками, передбаченого ч. 3 ст. 190 Кримінального кодексу України. Згідно з витягом з Єдиного реєстру досудових розслідувань, невідома особа здійснила переказ коштів у розмірі 30 400 гривень через платіжну систему MoneySend Funding, зокрема картку ПАТ «Укргазбанк».

"30.09.2022 о 21:49 годині, згідно з випискою по картковому рахунку, здійснено операції переказу коштів, у сумі 15 400 гривень та 15 тисяч гривень на картку іншого банку за допомогою додатку мобільний Ощад. На жаль, встановити особу отримувача коштів не має можливості. Несанкціонований доступ до карткового рахунку міг статися при наявності доступу сторонніх осіб до платіжної картки Позивача при наданні стороннім особам персональної інформації щодо картки. Рекомендація: дочекатися результатів слідства", - зазначили в Ощадбанку.

Що вирішив суд? 

Суд задовольнив позов чоловіка. Акціонерне товариство зобов'язали припинити нарахування за картковим рахунком по відсотках, щомісячних платежах та інших штрафних санкцій за користування використаним кредитним лімітом з 30.09.2022 року по день винесення рішення суду, що утворився внаслідок злочинних дій, проведенням операцій (транзакцій) 30.09.2022 року. Також фінустанова має відновити залишок коштів на рахунку у зв'язку з несанкціонованими операціями від 30.09.2022 року та списати нараховані у зв'язку з цим відсотки, пеню, штрафні санкції, суму комісії за перерахунок коштів з карти на картку.

"Позиція сторони відповідача по своїй суті зводиться до того, що чоловік міг сам розголосити своїх персональні дані, реквізити платіжної картки та одноразові коди підтвердження, які надходили на фінансовий номер телефона позивача. Разом з тим, зазначена позиція, не заслуговує на увагу, оскільки відповідач не надав жодного доказу на підтвердження вчинення клієнтом дій чи бездіяльності, які сприяли втраті, незаконному використанню ПІН-коду або іншої інформації, яка дає змогу ініціювати платіжні операції за кредитною карткою, а протилежного судом не встановлено", - наголосив суд. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.