Мінфін схвалив стратегічний план цифровізації Держмитслужби: коли відчуємо зміни

Читать на русском

Міністерство фінансів схвалило Довгостроковий національний стратегічний план цифрового розвитку, цифрової трансформації та цифровізації Держмитслужби

Читать на русском
Мінфін, митниця
Мінфін схвалив план цифровізації Держмитслужби.

Міністерство фінансів схвалило Довгостроковий національний стратегічний план цифрового розвитку, цифрової трансформації та цифровізації Держмитслужби

Мінфін схвалив Довгостроковий національний стратегічний план цифрового розвитку, цифрової трансформації та цифровізації Держмитслужби. Це керівний документ з впровадження та розвитку митних інформаційних систем на наступні роки. Про документ 19 лютого детально розповіла пресслужба Мінфіну.

У мінстерстві пояснили, що план розраховано до 2026 року. Він передбачає:

  • запровадження принципів кіберзахисту;
  • впровадження безпаперових процедур;
  • побудову надійних та сучасних ІТ-систем митниці.

"Успішна реалізація визначених трансформацій забезпечить ІТ-систему української митниці необхідними інструментами для боротьби з корупцією та шахрайством", - йдеться в поясненні Мінфіну.

Окрему увагу в документі приділено запровадженню принципів кіберзахисту. Передусім йдеться про забезпечення:

  • запису та відстеження історії запитів на внесення змін до даних;
  • захисту від несанкціонованого доступу до інформації;
  • неможливості зміни або втрати журналів роботи з даними;
  • неможливості зміни інформації та документів, наданих користувачами з використанням кваліфікованого електронного підпису.

За словами голови Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данила Гетманцева, цей план на перший погляд – суто технічне рішення, але насправді його значення буде відчутно згодом.

По-перше, каже нардеп, це створення «зручності» митних сервісів для користувачів. Йдеться про розроблення і впровадження сучасних митних ІТ-систем, які функціонуватимуть на принципі безпаперових митних процедур із усіма необхідними ступенями захисту.

«Хто ще не відчув і не переконався – які переваги є у користуванні електронними сервісами порівняно з традиційними – запрошую встановлювати застосунок «Моя податкова» і забувати про письмові звернення, запити, дзвінки, довідки, витяги, роздруківки та решту того, що ми вже прибрали, починаючи з 2023 року», - нагадав Гетманцев.

По-друге, каже він, це поступове звуження, а у кінцевому випадку ліквідація «можливостей» для зловживань і корупції.

«Йдеться про мільярди гривень, які стрімким потоком йдуть в обхід бюджету, і які тепер доведеться сплатити. І це тільки завдяки такому простому рішенню, як співставлення баз даних. Коли ми реалізуємо увесь запланований функціонал – йтиметься про значно більші потоки коштів, які поступатимуть до бюджету», - пояснив Гетманцев.

І третє, це перехід на прозорі, сучасні цифрові сервіси – одне з ключових завдань у частині підготовки України до вступу до Європейського Союзу, виконання Угоди про Асоціацію у питаннях гармонізації митних процесів з європейськими стандартами.

«Не відразу, не завтра і не післязавтра, як завжди вимагають адепти знаходження простих рішень на непрості питання – план розрахований на три роки, і ми маємо скрупульозно і ретельно пройти цей шлях», - наголосив Гетманцев.

Дмитро Рюмшин, командир 47-ї окремої механізованої бригади, відзначив зміну тактики російських сил. Тепер вони використовують штурмові групи, що оперують після авіаційних ударів, відмінно від масових наступів. Як вважає Сергій Кузан, голова "Українського центру безпеки та співпраці", ці зміни можуть вплинути на ситуацію у місті Авдіївка. Отримайте більше деталей у нашому відео.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.