Міноборони вимагає Ощадбанк повернути 576 300 гривень, які попали на приватному рахунку - що вирішив суд

Чоловік не став власником коштів та вони не входять до складу спадщини згідно зі ст. 1219 ЦК України, тож його дружина і діти не мають права на цю одноразову грошову допомогу

Ощадбанк
Міноборони вимагає Ощадбанк повернути 576 300 гривень, які отримав на свій банківський рахунок чоловік

Чоловіку на рахунок в Ощадбанку перерахували одноразову грошову допомогу у розмірі 576 300 гривень. Однак згодом стало відомо, що він помер. Міноборони вимагає фінустанову повернути кошти назад. Про це йдеться у рішенні Богунського районного суду Житомира, опублікованому 1 грудня 2022 року.

Військовий комісаріат видав наказ від 22.05.2020 року № 168 про перерахування коштів одноразової грошової допомоги у сумі 576 300 гривень на картковий рахунок громадянина, відкритий в Ощадбанку. Разом з тим, після перерахування коштів стало відомо, що він помер. Після з'ясування зазначеного факту, військовий комісаріат видав наказ від 19.08.2020 року № 310 про скасування виплати зазначених вище коштів. На лист про необхідність повернення помилково перерахованих коштів Ощадбанком надано відповідь про відсутність правових підстав, оскільки банк може списати кошти з рахунку клієнта на підставі його розпорядження. Аналогічна відповідь надійшла і на лист департаменту фінансів Міністерства оборони України.

"АТ «Ощадбанк» не є набувачем цих коштів. Умовами договору не передбачено списання коштів на користь Міноборони у разі смерті клієнта у випадку зарахування такої допомоги після дати смерті. До того ж Міноборони не надало документів (судових рішень, розпоряджень власника рахунку), на підставі яких банк зобов'язаний повернути йому кошти, що належать померлому, у сумі 576 300 гривень і так само не надав доказів про порушення з боку AT «Ощадбанк» під час зарахування коштів у сумі 576 300 гривень на рахунок, що належить померлому", - заявили в Ощадбанку.

Міноборони 08.05.2020 року прийняло рішення про виплату одноразової грошової допомоги по групі інвалідності та на момент розгляду цього питання відомству не було відомо про смерть громадянина. Отже, фактично це була добросовісна помилка. Він, не маючи правоздатності станом на 08.05.2020 року, не став власником цих коштів та спірні кошти не входять до складу спадщини згідно зі ст. 1219 ЦК України, навіть якби набув їх за життя. Дружина і діти не мають права на одноразову грошову допомогу, пов'язану з його інвалідністю, оскільки вона нерозривно пов'язана з особою померлого.

Яким було рішення суду? 

Суд задовольнив позов. З акціонерного товариства «Державний ощадний банк України» на користь Міноборони стягнуть суму помилково зарахованих коштів в розмірі 576 300 гривень, які знаходяться на рахунку, що відкритий на ім'я померлого.

"Призначена громадянину одноразова грошова допомога у розмірі 300-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб, на 1 січня календарного року, в якому вперше встановлено інвалідність (2019 рік) в сумі 576 300 гривень не входить до складу спадщини і надалі, відповідно, не може бути успадкована потенційними спадкоємцями померлого. Суд дійшов висновку, що кошти в розмірі 576 300 гривень підлягають поверненню", - наголосив суд. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube