Ощадбанк вимагає від екс-слідчого військової прокуратури 152 490 гривень, але той не хоче платити за кредитом - що вирішив суд

Чоловік у зустрічному позові звертає увагу, що між ним та Ощадбанком не підписувався договір комплексного банківського обслуговування фізичних осіб, не погоджувались істотні умови такого можливого договору, не надавався паспорт споживчого кредиту та умови користування кредитом

Ощадбанк
Ощадбанк вимагає повернути клієнта заборгованість у розмірі 152 490 гривень, але він відмовляється

Чоловік отримав в Ощадбанку кредит, але відмовляється його повертати. У нього виникла прострочена заборгованість у розмірі 152 490 гривень. Однак він вимагає фінустанову визнати договір комплексного банківського обслуговування фізичних осіб та відкриття поточного рахунку (платіжної картки) недійсним, а також здійснити перерахунок заборгованості. Про це йдеться у рішенні Шевченківського районного суду Києва, опублікованому 20 травня 2024 року.

Ощадбанк надав чоловіку кредит, проте він порушив умови договору щодо його повернення та сплати процентів у встановлені договором строки та порядку, відтак у нього виникла прострочена заборгованість у розмірі 152 490 гривень. До суду надійшов зустрічний позов з вимогою визнати договір комплексного банківського обслуговування фізичних осіб та відкриття поточного рахунку з використанням електронного платіжного засобу (платіжної картки) недійсним та застосувати наслідки недійсності правочину, а також зобов'язати фінустанову здійснити перерахунок заборгованості й врахувати всі кошти, які сплачувались ним у рахунок основної заборгованості.

"У травні 2017 року чоловік відкрив у АТ «Ощадбанк» зарплатний проєкт та отримав банківську карту для отримання заробітної плати, адже на той час він працював в Генеральній прокуратурі України на посадах старшого слідчого в особливо важливих справах Головної військової прокуратури та прокурора у зв'язку із чим отримував офіційну заробітну плату на державній службі. Згодом, представники АТ «Ощадбанк» запропонували відкрити йому ще один рахунок та отримати банківську картку з встановленим кредитним лімітом до 133 тисяч гривень (в розмірі 4 заробітних плат) на умовах 0,001 % річних за користування коштами", - вказується у матеріалах справи. 

Чоловік звертає увагу, що між ним та Ощадбанком не підписувався договір комплексного банківського обслуговування фізичних осіб, не погоджувались істотні умови такого можливого договору, не надавався паспорт споживчого кредиту та умови користування кредитом. На його питання щодо обґрунтування зі сторони банку саме такої суми доступного кредитного ліміту, представники АТ «Ощадбанк» повідомили, що встановлений кредитний ліміт до 133 тисяч гривень доступний у зв'язку з тим, що він працює на державній службі та має стабільний дохід. Клієнт не погоджується з твердженням фінустанови, що 10.06.2019 року між сторонами був укладений договір комплексного обслуговування фізичних осіб, тому заявляє про необхідність визнання його недійсним. 

Яким було рішення суду? 

Суд задовольнив позов. З чоловіка на користь акціонерного товариства «Державний ощадний банк України» стягнуть заборгованість в розмірі 152 490 гривень. 

"Позивач виконав умови кредитного договору в частині надання кредитних коштів. Факт отримання та використання кредитних коштів відповідачем підтверджується випискою по його картковому рахунку. При цьому, у зустрічному позові відповідач не заперечував факту, що впродовж 2019-2021 року він дійсно користувався банківською карткою АТ «Ощадбанк» та кредитним лімітом, який був на ній встановлений. Доказів щодо доведеності вимог відповідача в частині не підписання ним спірного договору не надано, даний факт обґрунтовується суб'єктивною позицією відповідача, що судом приймається як припущення та не може бути прийнято за об'єктивну істину. Враховуючи викладене, оскільки відповідач фактично отримані та використані позичальником кошти в добровільному порядку АТ «Ощадбанк» не повернув, відтак встановлені судом обставини свідчать про те, що відповідач ухиляється від виконання покладених на нього кредитно-договірних зобов'язань, допускаючи їх грубе порушення, тим самим порушуючи майнові права та інтереси кредитора АТ «Ощадбанк», тому суд приходить до висновку про доведеність заявлених вимог та необхідність їх задоволення у повному обсязі", - наголосив суд. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube