Міноборони вперше оголосило через систему Prozorro закупівлю 20 тисяч дронів для ЗСУ

Закупівля відбуватиметься шляхом застосування рамкової угоди, що дозволить у конкурентний спосіб закуповувати необхідні товарні позиції, не розкриваючи для загального доступу чутливу інформацію

Зброя
«Агенція оборонних закупівель» Міноборони вперше оголосила закупівлю дронів в системі Prozorro

"Агенція оборонних закупівель" Міністерства оборони України вперше придбає через систему Prozorro 20 тисяч безпілотних авіаційних комплексів (БпАК). Постачання дронів, згідно з умовами закупівлі, передбачено у період до 31 травня 2024 року. Загальна очікувана вартість складає майже 3 мільярди гривень (без ПДВ).

Про це повідомили у пресслужбі оборонного відомства. Вказується, що за допомогою дронів захисники зможуть ефективніше бити ворога та швидше звільнити окуповані території. 

Закупівля відбуватиметься шляхом застосування рамкової угоди, що дозволить у конкурентний спосіб закуповувати необхідні товарні позиції, не розкриваючи для загального доступу чутливу інформацію. Відповідні оголошення опубліковані в Prozorro 4 березня щодо наступних предметів закупівель:

  • БпАК типу DJI Mavic 3E – 15 тисяч одиниць. Очікувана вартість – 2 000 550 000 гривень (без ПДВ).
  • БпАК типу DJI Mavic 3 Thermal – 5 тисяч одиниць. Очікувана вартість – 989 081 667 гривень (без ПДВ).

"Очікувана вартість розрахована шляхом виведення середньої ціни на основі отриманих комерційних пропозицій", - вказали у Міноборони.

Український ринок готовий виробляти більш ніж 1 мільйона дронів

В Україні на придбання безпілотників виділено близько 40 мільярдів гривень. Прем'єр-міністр Денис Шмигаль вказував, що ринок здатен виробляти понад 1 мільйон дронів. Відповідну заяву він зробив 4 березня. 

"Посилюємо власне виробництво. Український ринок готовий виробляти більш ніж 1 мільйон дронів. Це завдання поставив президент Володимир Зеленський. На придбання безпілотників виділено близько 40 млрд грн. 50% від усіх коштів на закупівлю озброєння плануємо витрачати саме в Україні. Концентруємося на безпілотниках системах РЕБ, щоб виграти війну технологій. Співпрацюємо з лідерами світового ринку зброї. Маємо 5 укладених контрактів про створення спільних підприємств. У майбутньому спільних виробництв будуть десятки. Це пришвидшить нашу логістику, посилить безпекову складову, забезпечить трансферт технологій", - казав Шмигаль.

Сьогоднішня ситуація з мобілізацією вимагає уваги. Засоби масової інформації акцентують на "ухилянтах" від військового призову, але мовчать про тих, хто щодня приходить до військкомату з повістками. Це тема, яку ми обговоримо сьогодні з ветераном війни - Юрієм Гудименком. Крім того, ми зупинимося на інформаційній політиці та її ефективності. Приєднуйтеся до нашого відео - інтерв'ю обіцяє бути захоплюючим!

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube