Міністерство соціальної політики України домовилося про співпрацю з Асоціацією українських банків та Незалежною асоціацією банків України
Міністерство соціальної політики співпрацюватиме з банківськими асоціаціями. Це зокрема дасть змогу напрацювати централізований механізм виплат окремих видів соціальної допомоги. Відповідні меморандуми сторони підписали 23 травня, повідомили у відомстві.
За словами міністра соціальної політики України Оксани Жолнович, команда відомства спрямовує зусилля на те, щоб державна соціальна допомога відповідала актуальним потребам населення, а отже, була доступною, прозорою, інклюзивною та швидкою в наданні та отриманні.
«Пришвидшити реалізацію реформ нам допоможуть нові партнери, які об'єднують банківські установи», – сказала Жолнович.
Сторони домовилися співпрацювати насамперед у таких напрямах:
У фокусі спільної роботи – розширення функціоналу «Кабінету Банку». Сьогодні програмне забезпечення дає можливість отримувати виплатні відомості від органів соціального захисту населення та передавати їх до банківських установ для опрацювання. Згодом такий функціонал дозволить співробітникам банків реєструвати звернення громадян для отримання соціальної допомоги. Тобто у перспективі різні види соціальної допомоги можна буде отримувати у найближчому відділенні банку або навіть в онлайн-банкінгу, не виходячи з дому.
Крім того, Мінсоцполітики прагне побудувати цілісну виплатну систему, включно з низкою обміну даними із різними державними установами для моніторингу та верифікації соціальних виплат. Зі свого боку асоціації запевнили у підтримці реалізації спільних проєктів.
«Ми швидко реагуємо на цифрові ініціативи для розвитку соціальної сфери. У межах співпраці з Міністерством готові й надалі долучатися й напрацьовувати корисні ідеї та рішення, щоб соціальні послуги отримували усі, хто цього потребує», – сказав президент Асоціації українських банків Андрій Дубас.
Меморандуми з АУБ та НАБУ передбачають співпрацю із банківськими установами, які є членами асоціацій, однак до неї можна долучитися всі банки, які діють на території України і мають відповідні технічні можливості, а також хочуть долучитися до трансформації та розвитку соціальної підтримки.
В Мінсоцполітики пояснюють, що онлайн-платформа “Україна для кожної дитини” допоможе потенційним батькам стати ближчими до дитини та підготувати себе до батьківства. Це перший крок до діджиталізації системи догляду та підтримки дітей. Детально про платформу розповіли у відомстві.
"Україна для кожної дитини" — онлайн-платформа, де в єдиному місці можна знайти необхідну інформацію та ресурси, що стосуються усиновлення і влаштування дітей в сімейні форми виховання:
Наступний крок — побудова комплексної системи для упорядкування інформації про дітей, які потребують підтримки держави.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.