Муніципальна няня – вік дітей збільшено: хто може отримати послугу

В червні Кабінет міністрів України прийняв зміни щодо послуги Мунфципальна няня і відтепер вік дітей збільшено до шести років

Мінсоцполітики, послуги
В Україні працює послуга Муніципальна няня

Муніципальна няня — це послуга догляду за дитиною, що надається для підтримки батьків, опікунів дитини. Раніше такою послугою могли скористатися лише батьки, опікуни дитини, яка потребує додаткового догляду, або батьки, опікуни, які є особами з інвалідністю I чи II групи та мають дитину до 3-х років. Тепер вік збільшено до 6 років. Про це 2 липня нагадали в Мінсоцполітики.

В Міністерстві соціальної політики пояснили, що в червні Кабінет міністрів України прийняв зміни стосовно послуги Муніципальна няня і відтепер вік дітей збільшено до шести років.

Крім того, тепер послугу можуть отримати:

  • внутрішньо переміщені особи (ВПО)
  • родини, які проживають на територіях, де в умовах воєнного стану дошкільні заклади не працюють.

Послугою “муніципальна няня” можуть скористатися батьки, опікуни дитини, які доглядають за:

  • дитиною до 3-х років, якщо один із батьків, опікунів є ВПО;
  • дитиною до 6-ти років, яка разом із батьками, опікунами проживає на територіях, де неможливо забезпечити функціонування садочків.

Про припинення діяльності закладів дошкільної освіти потрібно надавати підтвердження. Це копія рішення виконавчого органу сільської, селищної, міської ради. У разі розміщення такого рішення на сайтах відповідної ради, підтвердження не надається. Це стосується нагляду за:

  • дитиною до 6-ти років, якщо один із батьків, опікунів є особою з інвалідністю I чи II групи;
  • дитиною до 6-ти років, яка потребує додаткового догляду. Зокрема, це дитина з інвалідністю, або хвора на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, або дитина, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, якій не встановлено інвалідність.

Українці можуть отримати по 10 800 грн на одну особу від ЮНІСЕФ 

Через постійні обстріли та бомбардування прифронтових територій Сумщини і Харківщини місцева влада евакуює мешканців цих регіонів, щоб зберегти їхнє життя. З найбільшими труднощами стикаються сім'ї, які мають у складі дітей чи осіб з інвалідністю, є багатодітними, малозабезпеченими. Вони після евакуації отримають виплату у розмірі 10 800 грн на одну особу в родині. Тобто, наприклад, багатодітна малозабезпечена сім’я з 5-ох людей, яка буде евакуйована з Сумської чи Харківської областей, отримає 54 000 грн додаткової грошової допомоги. Про це повідомляє Мінсоцполітики. 

Виплати будуть здійснюватись таким категоріям сімей з дітьми, які з 1 травня 2024 р. підлягають обов’язковій евакуації, а до евакуації проживали на території Сумщини і Харківщини та належали до однієї чи кількох таких категорій (отримували відповідні виплати від Мінсоцполітики): 

  • у складі сім'ї є особа або дитина з інвалідністю до 18 років
  • сім'я є багатодітною з дітьми до 18 років
  • дітей виховує одинока мати/одинокий батько
  • сім’я з дітьми віком до 18 років є малозабезпеченою.

Додаткова фінансова допомога надаватиметься одноразово. Тривалість виплат залежатиме від бюджету програми.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube