Нацбанк прогнозує зростання цін на пальне в Україні – коли та чому

Читать на русском

Зростання цін на пальне матиме вплив і на вартість транспортних послуг та окремих товарів

Читать на русском
Пальне
Ціни на пальне можуть зрости у 2024 році - прогноз НБУ

Зростання цін на пальне матиме вплив і на вартість транспортних послуг та окремих товарів

В Україні можуть зрости ціни на пальне у 2024 році. Причина – здорожчання нафти на світових ринках, яке очікується навесні. Відповідний прогноз зробили у Національному банку України. 

Вказується, що зниження світових цін на нафту у 2023 році сприяло сповільненню зростання цін на пальне. Однак їх очікуване підвищення навесні 2024 року та помірне зниження надалі зумовлять дещо швидше подорожчання пального цього року. Це матиме непрямий проінфляційний вплив і на вартість транспортних послуг та окремих товарів. Надалі вартість пального стабілізується завдяки поступовому зниженню світових цін на нафту.

Чинники, що впливають на зміну ціни на бензин А-95
Чинники, що впливають на зміну ціни на бензин А-95

Ціни на пальне станом на 12 лютого в Україні 

За даними Мінфіну, вартість бензину А-95+ становить 54,30 гривні за літр. Популярний А-95 коштує 50,85 гривні за літр. Бензин А-92 на АЗС реалізують по 47,34 гривні за літр. Середня вартість дизельного пального – 51,07 гривні за літр. Автогаз коштує 26,75 гривні за літр. Середні ціни на пальне в Україні станом на 12 лютого:

  • Бензин A-95+ - 54,30 гривні за літр;
  • Бензин A-95 -  50,85 гривні за літр;
  • Бензин A-92 - 47,34 гривні за літр;
  • Дизельне пальне - 51,07 гривні за літр;
  • Автогаз - 26,75 гривні за літр.

Усвідомлення походження агресії - ключ до розуміння війни. Дізнайтеся, як путін поширює свою агресію та її вплив на Росію. Ця динаміка формує страх та безвольність у росіян, що призводить до вирощування покоління, що мовчки терпить та боїться сильніших. Деталі та глибші роздуми - у відео.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.