Начальниця пересувного відділення Укрпошти вкрала у пенсіонерок кошти на сплату комуналки - що вирішив суд

Працівниця Укрпошти брала від пенсіонерок кошти для сплати рахунків за електроенергію, але не оприбутковувала їх

Укрпошта
Начальниця пересувного відділення Укрпошти брала кошти від пенсіонерок для оплати комуналки та не оприбутковувала їх

Працівниця Укрпошти брала кошти у пенсіонерок, які оплачували комуналку та привласнювала їх. За словами жінки, на такий вчинок її змусила піти недостача у відділенні. Про це йдеться у вироку Уманського міськрайонного суду Черкаської області, опублікованому 25 липня 2024 року. 

25.01.2023 року начальниця пересувного відділення поштового зв'язку Черкаської дирекції АТ «Укрпошта» отримала від пенсіонерки 520 гривень в рахунок сплати за комунальні послуги, а саме - оплати за спожиту електроенергію за грудень 2022 року по особовому рахунку. На підтвердження оплати вона відірвала корінець з зазначеною в ньому до сплати сумою та здійснила відтиск печатки «ПВПЗ 23» на рахунку за спожиту електроенергію по вказаному особовому рахунку, однак, надалі не оприбутковувала їх, шляхом внесення відомостей до касового звіту для перерахунку за призначенням, таким чином заволодівши коштами потерпілої. Згодом 01.03.2023 року громадянка повторила злочин, заподіявши матеріальної шкоди клієнтці на суму 579 гривень.

На судовому засіданні жінка повністю визнала свою вину. Вона вчинила так, оскільки у відділенні, де працювала у неї сталася недостача коштів по товару і в такий спосіб вирішила закрити недостачу, а потім мала на меті провести проплати по квитанції потерпілої, однак цього не зробила. У вчиненому кається та просить суворо не карати. Вказала, що завдану шкоду потерпілим відшкодувала.

Яке покарання обрав суд? 

Суд визнав жінку винною у вчиненні кримінальних правопорушень за ч. 1, ч. 2 ст. 190 Кримінального кодексу України та призначив покарання:

  • за ч. 1 ст. 190 КК України у вигляді 200 годин громадських робіт,
  • за ч. 2 ст. 190 КК України у вигляді 1 року позбавлення волі.

На підставі ч. 1 ст. 70 КК України за сукупністю кримінальних правопорушень шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим остаточно визначили громадянці до відбуття покарання у вигляді 1 року позбавлення волі. На підставі статті 75 КК України її звільнили від відбування покарання у вигляді позбавлення волі з випробуванням, встановивши іспитовий строк тривалістю 1 рік. Вона має виконувати певні обов'язки: періодично з'являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації; повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання та не виїжджати за межі України без погодження з уповноваженим органом з питань пробації.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube