Всього на Верховну Раду цього року витратять 1,4 млрд грн
В Україні з січня 2024-го в результаті перегляду прожиткового мінімуму збільшили оклади для народних депутатів. Крім самої зарплати депутати отримають кошти на компенсацію своєї діяльності. Скільки нардепи отримуватимуть?
Виявляється, що заробітні плати нардепів прив'язані до прожиткового мінімуму. Однак, крім самої зарплати депутати отримають кошти на компенсацію діяльності, гроші на оренду квартири, а інколи – премії за інтенсивність.
"Наприклад, спікер Руслан Стефанчук минулого року мав оклад в розмірі 32,2 тис. грн, проте насправді отримував в середньому 99,7 тис. грн.", - пише OBOZ.UA .
Як підвищили оклади:
Кожен нардеп, у якого немає житла в столиці (або житло оформлено не на нього) має право на компенсацію вартості оренди. За рік платять 237,9 тис. грн. Це приблизно 19,8 тис. грн в місяць. За ці гроші можна орендувати квартиру в центрі столиці. 88,4 тис. грн дають в місяць на зарплати помічникам (ще 19,4 тис. грн для компенсації податків на зарплату). 7,5 тис. грн в місяць можна отримати за компенсацію витрат на виконання депутатських обов'язків.
Всього на Верховну Раду цього року витратять 1,4 млрд грн. Минулого року парламент коштував бюджету 1,26 млрд грн.
Проте, уряд планує зменшити зарплати держслужбовців. Серед пояснень щодо реформування системи оплати праці є те, що в Україні органи державної влади традиційно залишали частину вакансій вакантними. Тобто, бюджет на ці вакансії отримували, а після розподіляли між іншими працівниками. Так вдалось компенсувати низькі оклади. На деяких посадах надбавки сягали 260%.
Наприклад, начальник управління, який керує 3-5 людьми, міг мати оклад в розмірі близько 10 тис. грн. Проте знайти на таку зарплату менеджера було неможливо. Тому назначали велику надбавку, в результаті могли платити, наприклад, 26-30 тис. грн, що відповідає зарплаті керівника середньої ланки.
Але з нового року уряд змінив правила та заборонив отримувати надбавки до окладу, розмір яких перевищує 30%, а сам оклад підвищать.
Очільник Львівської ОВА Максим Козицький розкритикував рішення уряду. Він заявив, що зміни зарплат держслужбовців у 2024 році загрожують дефіцитом кадрів.
Максим Козицький повідомив, що у Львівській обласній військовій адміністрації під дію закону "Про державну службу" та постанову КМУ №1409 підпадають близько 600 працівників за винятком голови, першого заступника та заступників голови, патронатної служби (помічники, радники, консультанти), які не є держслужбовцями.
Він каже, що навіть за вищої зарплати у 2023 році до Львівської ОВА не стояли черги охочих там працювати. Минулого року призначено 59 осіб, звільнено 93 особи. Вже з початку цього року в ЛОВА є 148 вакансій (19% від граничної чисельності).
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.