Тривалість робіт при температурі понад +28°С не повинна перевищувати 4-5 годин, заявила Галина Третьякова з посиланням на Держпраці
Голова Комітету ВР Галина Третьякова з посиланням на Держпраці нагадала, що тривалість робіт при температурі понад +28°С не повинна перевищувати 4-5 годин. На відкритих місцевостях та за температури зовнішнього повітря +35°C тривалість безпечної роботи повинна вимірюватися хвилинами.
Верхньою межею температури на робочих місцях є температура +28ºС. Про це зазначила голова Комітету Верховної Ради з питань соціальної політики Галина Третьякова з посиланням на Держпраці.
«Сумарна тривалість робіт при температурі понад +28°С не повинна перевищувати 4-5 годин за зміну», - зауважила Третьякова.
На відкритих місцевостях та за температури зовнішнього повітря +35°C тривалість безпечної роботи повинна становити 15-20 хвилин, додала вона.
Дійсно, Державними санітарними нормами «Санітарні норми мікроклімату виробничих приміщень» регламентовано норми мікроклімату в межах робочої зони виробничих приміщень, закладів, установ, незалежно від їх форми власності та підпорядкування.
Оптимальні та допустимі показники мікроклімату є різними для різних категорій робіт за показниками важкості. Проте, верхньою межею температури на постійних робочих місцях (де працівник проводить більше половини свого робочого часу або не менше 2-х годин поспіль), є температура +28 ºС. Робота при температурі повітря більше 37 ºС відноситься до небезпечних (екстремальних). За цієї температури не рекомендується проведення робіт на відкритому повітрі.
Синоптики в Укргідрометцентрі повідомили, що на тлі високого атмосферного тиску істотних дощів не передбачається. Лише в окремі дні у західній частині малоактивні атмосферні фронти принесуть із собою локальні грозові зливи. Температурне тло суттєво перевищить норму, а денні максимальні значення температури місцями можуть досягти рекордних показників за весь період метеорологічних спостережень. Сильна спека та відсутність опадів призведе до надзвичайного рівня пожежної небезпеки, тому варто звести до мінімуму появу ймовірних джерел відкритого вогню на природі.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.