У тому пеклі, яке нам створює Росія, маємо сказати життю так, адаптуватися та стати максимально незалежними, каже Руслан Шостак
Бізнесу не можна чекати, поки уряд країни розв'яже проблему, адаптуватися треба самостійно. Про це у своїй колонці на Forbes написав засновник та президент Terwin Руслан Шостак. Його корпорація управляє найбільшими ритейловими мережами EVA та Varus.
Руслан Шостак зауважив, що однією з проблем під час відключення світла для українського бізнесу є витрата коштів на додаткове обладнання для забезпечення безперебійного живлення офісів та магазинів.
«Цілком зрозуміло, що це недешево, але питання набагато ширше. Йдеться взагалі про існування бізнесу в Україні. Та й самої держави. Наразі світло вимикають всього на кілька годин на день, але дехто через це вже готовий до капітуляції, аби жити в комфорті», - написав він.
Він закликав, що «годі чекати, поки ваші проблеми вирішить держава. Частина людей сьогодні може забезпечити себе сама джерелом енергії».
“Це дорого, але це внесок українців у поразку ворога. Не розумію, чому український бізнес панікує. Встановили альтернативні джерела енергії й все. Сьогодні це фінансується українськими банками на хороших умовах, численні компанії допомагають встановлювати потужності. Термін окупності два-три роки. Держава взагалі створила найкращі умови для розвитку зеленої енергетики. Сьогодні це дуже привабливий інвестиційний проєкт для бізнесменів та приватних споживачів. Ще раз підкреслюю, що всі вкладені гроші окупляться за короткий термін», - зауважив Шостак.
Шостак написав, шо радити, яку батарею встановити, він не буде, бо не експерт в енергетиці.
«Проте як менеджеру мені цілком очевидно – у кожній компанії сьогодні має зʼявитися штаб, до складу якого увійдуть юристи, фінансисти, технічні працівники та зовнішні експерти. Вони допоможуть бізнесу та співробітникам перейти на альтернативні джерела генерації та зберігання енергії. Мало хто з ваших працівників розуміється на цій темі, і людям потрібна допомога, щоб усе правильно оформити та встановити», - вважає він.
А далі Шостак ділиться своїми роздумами щодо переходу на «зелене енергетику».
«Головне, що дають Україні нові умови, – це унікальний шанс здійснити так званий «зелений перехід». Так називають процес заміни «брудної» теплової генерації на більш «чисті» джерела, які мають менший вуглецевий слід. Цивілізований світ вже на повну рухається у цьому напрямку. Що стосується бізнесу, через кілька років економічно розвинені країни не будуть споживати продукцію, що вироблена не з «чистих» джерел. Тому майбутнього української економіки може не бути без зеленої енергетики», - переконаний Шостак.
Спілка молочних підприємств звернулася офіційно до Асоціації ритейлерів України (RAU), щоб вони переглянули умови договорів.
«Тому, що наші підприємства іноді не могли виконати у всьому обсязі обсяг постачання - було відключення світла, не встигали переробити. А недопостачання продукції – це штрафні санкції. Липень ще не закінчився, але ми звернулися, щоб вони все ж таки переглянули цей період і розглядали його як форс-мажорні обставини. Поки відповіді немає», - розповів голова Спілки Арсен Дідур.
Він каже, що молочники розуміють, що в цей період всім було важко. Але наразі збитки переробних підприємств за цей період оцінюються в мільйонах. Штрафи, якщо вони будуть застосовані, теж мільйонами рахуються. Тому Спілка, шукаючи підтримку, звертається і до законодавця – Верховної Ради.
«Наші взаємовідносини з ритейлом базуються тільки на Господарському кодексі. Тому ми наполегливо просимо законодавця розглянути ті пропозиції, які є у Верховній Раді стосовно врегулювання через Закон про торгівлю на базі європейських практик. Там все це прописано у двох директивах - 7 і 663, за якими взаємодіють постачальники та ритейл. В Європі такі практики контролюються державою. На жаль, у нас цим повинен займатися Антимонопольний комітет. Або ситуація повинна регулюватися Господарським кодексом. Але коли з одного боку сто постачальників, а з другого - одна велика мережа, то ви ж розумієте, на чиєму боці буде переговорна сила?», - ставить питання Дідур.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.