Олігарха Бахматюка та його сестру будуть судити за викрадення 1,2 млрд грн кредиту від НБУ: який строк їм загрожує

Читать на русском

В НАБУ пояснили, що справу щодо можливого викрадення коштів розслідували з жовтня 2016 року

Читать на русском
суд, вирок, Бахматюк, Насіров
Вироки будуть заочними

В НАБУ пояснили, що справу щодо можливого викрадення коштів розслідували з жовтня 2016 року

Власника ліквідованого ВіЕйБі банку Олега Бахматюка та його сестру, колишню голову спостережної ради фінустанови Наталію Василюк можуть засудити на 12 років ув'язнення за викрадення коштів допомоги та підбуренні керівництва Нацбанку до порушення закону. Як встановило слідство, у жовтні 2014 року ПАТ «ВіЕйБі Банк», віднесений до категорії проблемних банків, звернувся до НБУ з клопотанням надати йому стабілізаційний кредит під заставу нерухомості. Для цього її вартість завищили майже у 25 разів. За часів Генпрокурора Юрія Луценка Нацполіція закрила цю справу «у зв’язку з відсутністю складу злочину». 

За даними Національного антикорупційного бюро (НАБУ), хоча «ВіЕйБі Банк» не надав всіх необхідних для цього документів - програму фінансового оздоровлення банку, поліпшення структури активів, дохідності, правління Нацбанку всупереч вимогам законодавства погодило надання кредиту. 

«При цьому вартість нерухомості, переданої в заставу Нацбанку, завищили майже у 25 разів шляхом складення підроблених звітів про оцінку. Експертиза, проведена під час досудового розслідування, встановила, що реальна вартість заставленої нерухомості становить 72,62 млн грн на противагу 1,8 млрд грн, заявленим «ВіЕйБі Банком», - йдеться у заяві НАБУ.

Знаючи про завищену вартість заставного майна та відсутність усіх необхідних документів, службові особи НБУ погодили надання «ВіЕйБі Банку» 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту. І це на додачу до раніше отриманих від Нацбанку та неповернутих 3 млрд грн кредитів.

«За 40 днів потому, у листопаді 2014 року, НБУ визнав «ВіЕйБі Банк» неплатоспроможним. 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту, отриманого терміном на два роки, він так і не повернув», - повідомили у бюро.

Слідчі зафіксували, що джерела походження частини від отриманого кредиту - 297,4 млн начебто намагалися приховати.

Чому так довго розслідували справу

В НАБУ пояснили, що справу щодо можливого викрадення коштів розслідували з жовтня 2016 року. У лютому 2019 року колишній Генеральний прокурор Юрій Луценко визначив підслідність у цьому кримінальному провадженні за Нацполіцією, слідчі якої за декілька місяців закрили справу. Офіційно це пояснили «відсутністю складу злочину».

«Однак у вересні 2019 року постанову про закриття скасував Генеральний прокурор Руслан Рябошапка, який визнав підслідність у справі за детективами Національного бюро», - йдеться у заяві бюро.

У листопада 2019 року НАБУ і САП повідомили Олегу Бахматюку про підозру. На початку серпня 2023 року розслідування завершили. За новою кваліфікацією Бахматюку та його сестрі загрожує до 12 років за ґратами.

бахматюку та його сестрі загрожує тюремний строк.
Олегу Бахматюку та його сестрі Наталії Василюк загрожує тюремний строк.

Це не єдине звинувачення на адресу бізнесмена Олега Бахматюка. У лютому цього року до суду передали справу щодо найбільшого хабаря в історії. Нібито власник агрохолдингу Укрлендфармінг, який відомий виробництвом сухих яєчних продуктів, надав ексголові ДФС України Роману Насірову та його раднику 722 млн грн хабаря (на 2015-2016 роки це було 21 млн євро та 5,5 млн доларів). 

Проте арешти Олега Бахматюка та його сестри проходили заочно. До того ж коментуючи звинувачення у хабарі, Бахматюк заявляв про «порушенням міжнародного права» та тиск на бізнес. Тому є ймовірність, що й вироки теж будуть заочними. На підтвердження цього суд в Австрії відмовив у екстрадиції бізнесмена в справі "ВіЕйбі банку". 

Інформатор писав, чим відомий український агробізнесмен Олег Бахматюк.

Бєлгород залишається під обстрілами, а ніч не принесла відпочинку. Свідки повідомляють про нескінченний потік сирен та палючих автівок. Нові подробиці чекають на вас у нашому відеозвіті. Приєднуйтеся, щоб дізнатися більше про ситуацію в місті.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.